Wiadomości z Rudy Śląskiej

W rudzkim magistracie można zobaczyć niezwykłą wystawę "Siódemka na Zamku Rudzkim"

  • Dodano: 2021-10-06 13:15, aktualizacja: 2021-10-06 14:18

W Urzędzie Miasta można podziwiać niezwykłą wystawę. Na pierwszym piętrze rudzkiego magistratu znajduje się wystawa "Siódemka na Zamku Rudzkim", która przedstawia fotografie uczniów Zespołu Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej oraz podopiecznych Stowarzyszenia Nasza Siódemka. 

Wystawa powstała z okazji tegorocznego Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. 

- Jak co roku włączyliśmy się w obchody Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami, organizując piknik rycerski "Siódemka na Zamku Rudzkim". Uwzględniając obostrzenia sanitarne i zasady bezpieczeństwa w pandemii, nauczyciele i uczniowie zorganizowali sesję zdjęciową w zabytkowych ruinach Zamku Rudzkiego z XIV wieku oraz domu Karola Goduli w Rudzie przy ulicy Bujoczka. Zachowane kamienne fragmenty murów, pamiętające średniowieczną Rudę, były nie tylko tłem, ale i tematem naszej sesji. Uczniowie i Podopieczni Stowarzyszenia wspaniale wczuli się w role władców, dam, rycerzy, w czym pomogły im kostiumy i urok zabytkowego kompleksu ruin - mówiła Joanna Szwajnoch, dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej.

Autorami tej niezwykłej sesji byli fotograf Anna Grzywa oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej.

- Modelki i modele zaprezentowali się  najlepiej jak potrafili przed obiektywem pani Anny Grzywy oraz uczniów i nauczycieli - amatorów fotografii w Zespole Szkól nr 7. Profesjonalizm pani Anny oraz otwarte serca wszystkich zaangażowanych w sesję osób dały cudowny efekt w postaci wyjątkowych fotografii - podkresliła Joanna Szwajnoch.

Wystawę "Siódemka na Zamku Rudzkim" będzie można zobaczyć:

  • do 7 października br. na pierwszym piętrze Urzędu Miasta Ruda Śląska;  
  • od 8 do 15 października br. na Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej – Chebziu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.