Wiadomości z Rudy Śląskiej

W XIX Miejskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych więło udział kilkuset uczestników!

  • Dodano: 2019-09-04 12:00

XIX Miejska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych ściągnęła na teren letniego basenu kilkuset uczestników! Podczas konkurencji uśmiech nie schodził z ich twarzy ani na chwilę.

Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych — pokazują to, co roku na rudzkiej olimpiadzie. Mowa o osobach niepełnosprawnych. Dzieci, młodzież, dorośli, wszyscy razem walczyli dziś o medale przy ul. Ratowników.

- Celem tej imprezy jest upowszechnienie sportu i podnoszenie sprawności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych oraz umożliwienie im udziału w imprezie sportowo-rekreacyjnej — mówi Aleksandra Poloczek dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Każdy uczestnik naszej olimpiady jest zwycięzcą. Powinniśmy się wszyscy uczyć od tych ludzi tolerancji ponad granicami porozumienia, zaangażowania i radości z najmniejszych rzeczy – dodała.

Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się dziś przed godziną 10:00. Podczas ceremonii nastąpiło odczytanie Apelu Olimpijskiego, zapalenie znicza, odegranie hymnu oraz wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Później uczestnicy rozpoczęli wspólną zabawę. Mogli wziąć udział w kilkunastu konkurencjach: biegu sprinterskim na 30 m, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca, łowieniu nagród wędką, rzutach do kosza, mini hokeju, rzutach obręczami do celu, rzutach piłką lekarską oraz w biegu z przeszkodami.
 


Każdy zawodnik startujący w olimpiadzie otrzyma dyplom uczestnictwa, pamiątkowy medal i koszulkę.

- Na każdych zawodach zawsze jest podium. Stają na nim osoby, które zajęły 1, 2 i 3 miejsce. U nas jest inaczej. Widać to na koszulkach uczestników. Widnieje na nich podium, które ma same pierwsze miejsca. Tutaj każdy jest sobie równy, nie ma podziałów — mówiła Aleksandra Poloczek.

W poprzednich latach udział w olimpiadzie brało co roku około 300 osób. Olimpiada nie ma ograniczeń wiekowych i może w niej wziąć udział każda osoba z niepełnosprawnością. W ostatnich latach najmłodsi uczestnicy mieli około roku, a najstarsi prawie 80 lat.

W XIX Miejskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych więło udział kilkuset uczestników!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.