Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie derby Rudy Śląskiej. Slavia triumfuje

  • Dodano: 2023-09-19 13:15

W minioną sobotę, na boisku przy ulicy Katowickiej 1 odbył się mecz pomiędzy dwoma rudzkimi drużynami – Wawelem Wirek i Slavią Ruda Śląska. Gośćmi honorowymi byli prezydent miasta Michał Pierończyk oraz poseł Marek Wesoły.

Niepokonana Slavia

Za nami długo wyczekiwane derby Rudy Śląskiej. Naprzeciw siebie stanęły dwie seniorskie drużyny – Wawel Wirek i Slavia Ruda Śląska. Mecz był niezwykle wyrównany – piłkarze obu drużyn dali z siebie wszystko. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła Slavia, z wynikiem 2:0, utrzymując tym samym dobrą passę samych zwycięstw. Gościnnie na derbach pojawili się przedstawiciele rudzkiej polityki – poseł na Sejm RP Marek Wesoły oraz prezydent miasta Michał Pierończyk. Prezydent wręczył trenerowi zwycięskiej drużyny pamiątkową piłkę. 

Obu drużynom życzymy kolejnych sukcesów!

Slavia Ruda Śląska

Klub powstał w 1919 roku – wówczas nosił nazwę Strzała Ruda. Od 1924 zmienił nazwę na Slavia Ruda. Po wielu burzliwych latach, w 1958 roku klub zyskał nazwę Slavia Ruda Śląska. Klub gra w lidze okręgowej. Do największych sukcesów można zaliczyć zajęcie 6. miejsca w II lidze w 1962 roku.

Wawel Wirek 

Klub został założony w Wirku krótko po powstaniu Górnośląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Swoje największe sukcesy odnosił w latach 60. XX wieku – w jednym sezonie grał w II lidze i na 22 mecze odniósł 5 zwycięstw. W kolejnych latach klub zaczął podupadać, a za główny powód uważa się kłopoty finansowe głównego sponsora KWK Wanda-Lech (KWK Pokój).


Źródło: FB Slavia Ruda Śląska, FB Michał Pierończyk, Autor: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również