Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Wielkie Sprzątanie Doliny Kochłówki" już za nami!

 • Dodano: 2021-08-02 09:15

W sobotę, 31 lipca odbyło się sprzątanie doliny Kochłówki. Mimo niepewnej pogody, na miejsce zbiórki przybyła grupa osób chętnych do zadbania o porządek w Rudzie Śląskiej.

Wielkie sprzątanie zakończone!

W minioną sobotę, grupa miłośników przyrody przystąpiła do sprzątania doliny Kochłówki. W wydarzeniu wzięło udział około 20 osób. Okazuje się, że w sprzątanym miejscu śmieci było pod dostatkiem – uczestnicy zebrali mniej więcej 20 pełnych worków. Znaleziono również dwa dzikie wysypiska. Uczestników nie odstraszyła niepewna pogoda i delikatne opady deszczu. Akcja sprzątania objęła tym razem jedną stronę rozlewiska. Na wysprzątanej części zostanie zrealizowana inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego, „Czas relaksu w Dolinie Kochłówki”. Projekt wygrał ubiegłoroczne głosowanie. W jego ramach na tym terenie pojawią się ławki oraz kosze na śmieci.

Niebawem kolejna edycja

Wydarzenie pokazało, jak zaśmiecona jest Dolina Kochłówki, dlatego radna Rady Miasta Ruda Śląska, Ewa Chmielewska zdecydowała, że jeszcze w sierpniu odbędzie się kolejna edycja wielkiego sprzątania – tym razem po drugiej stronie rozlewiska. Uczestnicy zgodzili się z tą myślą i chętnie wezmą udział w kolejnym wydarzeniu. Radna podkreśla, że wspólne sprzątanie było wspaniałą okazją do rozmów i wymiany poglądów, a także do poznania pięknej okolicy.

-Okazuje się, że wciąż niewiele osób wie gdzie jest dolina Kochłówki. Dlatego łączymy przyjemne z pożytecznym - zwiedzanie ze zbieraniem śmieci. - mówi Ewa Chmielewska, Radna Miasta Ruda Śląska.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Brawo p.Radna ! Cołko Ruda WASZO ! Przątejcie' kiej niy poradzi Pani zmusić do tego tych co som odpowiedzialni za tyn stan rzeczy. Tylko po co som Radni ? Coby zachyncać mieszkańców do wyrynczania w robocie odpowiedzialnych za porządek na Mieście? Darymny futer !

 • Binia

  Bełkoczesz jak stary menel. Pisz ładną polszczyzną. Czy to już za ciężkie na twoje iq?

 • Marta

  Fajna inicjatywa. Warto by też zaangażować uczniów np w ramach akcji sprzątania świata. Może nauczyliby się porządku od najmłodszych lat

 • dewil

  Bywam tam czasami przejazdem (na rowerze). Jest jak cała Ruda Śląska - byłoby fajnie GDYBY NIE smród. Śmieci jakoś nie rzucały mi się w oczy. Z jednej strony podziwiam tych, którzy wzięli udział w tej akcji, a z drugiej uważam, że to jest zadanie dla slużb miejskich. Fajnie, że będą tam ławki i kosze na śmieci, tylko kto będzie w stanie tam wysiedzieć? ;) chyba tylko Covidowcy z brakiem węchu..

 • Bogdan

  14 osób + fotografujący, to prawie 20 osób, nie no brawo za matematykę

 • hanys

  zawsze znojdzie sie jakiś gorol co policzy ludzi na zdjyńciach hahaha

 • tomasz

  brawo za myślenie, nie każdy robi to by zdobyć popularność, innymi słowy nie każdy chciał być na zdjęciu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.