Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wiktoria, aby żyć, musi dostać lek już 29 stycznia! Trwa zbiórka pieniędzy

  • Dodano: 2020-01-24 08:45, aktualizacja: 2020-01-24 09:04

Wiktoria jest normalną dziewczynką. Jak każda 11-latka, uwielbia tańczyć i bawić się ze swoimi starszymi siostrami. Niestety niedawno wykryto u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jedynym ratunkiem dla małej rudzianki jest terapia nierefundowanym lekiem Bezponsa. Pierwszą dawkę leku Wiktoria musi przyjąć już 29 stycznia.

Wiktoria ma 11 lat i pochodzi z Rudy Śląskiej. Dziewczynka, jak każda 11-latka, uwielbia tańczyć i bawić się ze swoimi starszymi siostrami. Interesuje się akrobatyką artystyczną i wiąże z nią swoje nadzieje na przyszłość. Nagła choroba pokrzyżowała jednak jej plany.

- We wrześniu Wiktorię zaczęła boleć noga. Na jej ciele zaczęły pojawiać się siniaki, których przybywało w zatrważającym tempie. Kiedy do wszystkich tych niepokojących objawów dołączyły wymioty i ból głowy udałyśmy się do lekarza. Wykonano podstawowe badania krwi, a ich wyniki powaliły naszą rodzinę na kolana. Wyniki były szokujące! Szpik został zajęty w 95% przez białe krwinki. Natychmiastowa diagnoza ujawniła, że Wiktoria ma ostrą białaczkę limfoblastyczną - mówi mama Wiktorii.

Jedynym ratunkiem dla Wiktorii jest terapia nierefundowanym lekiem Bezponsa. Koszt terapii to ponad 180 tys. złotych. Pierwszą dawkę leku dziewczynka musi przyjąć już 29 stycznia. Do tego czasu jej rodzice muszą zebrać połowę kwoty! Aby wesprzeć leczenie dziewczynki, kliknij TUTAJ!

- Prosimy o cud! Nie możemy stracić naszej córeczki! - mówią rodzice dziewczynki.

 

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.