Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wracają spotkania mieszkańców z władzami miasta. Będą odbywały się one w formule on-line

 • Dodano: 2021-04-14 10:45

Wracają spotkania mieszkańców z władzami miasta Ruda Śląska, które musiały zostać zawieszone w związku z pandemią koronawirusa. Teraz będą odbywały się one w formule on-line, za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

- Od początku mojej prezydentury podkreślam, że dialog z rudzianami jest dla mnie najważniejszy, dlatego mam nadzieję, że również i w formule on-line uda nam się odpowiedzieć na wiele ważnych kwestii oraz pomóc rozwiązać niektóre z problemów mieszkańców Rudy Śląskiej - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Wobec braku możliwości organizacji spotkań w tradycyjnej formie, władze Rudy Śląskiej zdecydowały się na wykorzystanie innych narzędzi komunikacji do dialogu z mieszkańcami. Teraz o swoich problemach będą mogli poinformować za pośrednictwem transmisji on-line na oficjalnym profilu Facebook'owym miasta (www.facebook.com/rudaslaska).


Pierwsze wirtualne spotkanie odbędzie się 29 kwietnia

Pierwsze takie wirtualne spotkanie odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 17:00. Podczas łączenia na żywo będą udzielane odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie spotkania w komentarzach. Pytania, na które będzie odpowiadać prezydent miasta wraz z zastępcami, można również przesłać na adres mailowy: prezydent@ruda-sl.pl do 19 kwietnia br.

- Podczas transmisji internetowej ja i moi współpracownicy, a także przedstawiciele wodociągów, MPGM oraz naczelnicy części wydziałów odpowiadać będziemy na Państwa pytania, które będzie można zadawać w komentarzach przez cały czas trwania spotkania. Zachęcam też do wcześniejszego przesyłania pytań mailowo, na adres prezydent@ruda-sl.pl - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Jak zapowiadają władze Rudy Śląskiej, kwietniowe spotkanie on-line oprócz poznania największych problemów mieszkańców będzie także okazją do przekazania informacji o sytuacji finansowej miasta oraz o najważniejszych inwestycjach, które będą w tym roku realizowane w Rudzie Śląskiej.


Cykl spotkań z władzami miasta Ruda Śląska 

Warto przypomnieć, że dotychczasowe spotkania dzielnicowe z władzami miasta, odbywające się zawsze wiosną i jesienią, to inicjatywa prezydent Grażyny Dziedzic, która zapoczątkowana została w 2011 roku. Do tej pory odbyło się 158 takich zebrań dzielnicowych. W sumie wzięło w nich udział już ponad 7 tys. osób. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 9 marca 2020 r. w Bielszowicach.

Zobacz także

Komentarze (24)    dodaj komentarz »

 • boluś

  To DON PINOKIO bydzie sie mogł pochwalić swoimi WYBITNYMI decyzjami z kierych jedna powoduje właśnie zasypwanie Knurowa nielegalnie sprowadzanymi i składowanymi odpadami komunalnymi. Mafia BYTOMSKO wiecznie żywo! /wyglondo co kontakty mu zostały/' swojom drogom ciekawe ile jeszcze takich decyzji wydoł? i i w jakich sprawach? na Rudzie wiadomo o SPALARNI i dwóch czy trzech JEGO decyzjach w tym temacie " wydanych z naruszeniem PRAWA. Moge już czas na odsiadka?

 • Andrzej

  Zapytom czemu straz miejsko i policja spiom w krzokach. Po co to utrzymywacChyba ze tak bezpiecznie u nos

 • Karl

  Tylko o czym z nimi gadać skoro nie mają żadnych kompetencji ?!

 • #DziedzicRaus

  Toż teraz jeszcze łatwiej będzie odrzucić niewygodne pytania, "cenzor" ma 10 dni wcześniej takiego komfortu nie miał. Pozostałe komentarze popieram czeka nas festiwal samochwał i zrzucania winy na innych, bo przecież te 15 lat to za mało by brać na siebie odpowiedzialność!Porównanie nieuniknione, Stania miał na tyle odwagi, że na żywo odbierał telefony na wizji i często gęsto się tłumaczyć musiał! Sam! A tu ....

 • boluś

  Z tym Staniom toś popłynoł' to dziynki gupocie Stani wypełzła z niebytu Peppa i jej żigolo! To łon zapoczontkowoł tematy kiere DOSKWIERAJOM nom łod trzech kadencji. Boł tela "odważny" co gupi?

 • Dorausa

  Kto cię boroku pyta o zdanie hę?

 • Pracownik kwietniowy

  Zdanie na "hę" kończą zazwyczaj osoby z dysfunkcjami lub ograniczeniami, ewentualnie małe dzieci.

  • Pracownik kwietniowy
   2021-04-15 15:39
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • pracownik kwietniowy

  Podoba mi się to co piszesz, moja nędzna kopio.

  • pracownik kwietniowy
   2021-04-15 21:25
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Pracownik kwietniowy

  Proponuje abyś wziął leki, jakie przepisał ci lekarz na zaburzenia osobowości.

  • Pracownik kwietniowy
   2021-04-16 09:01
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Tomasz

  a ciebie?

 • Wanda

  Te szczepionki naprawdę są ściemą skoro spotkania odbywają się on-line ,czego się boi nasza kochana Grażynka że zainteresowani spotkaniem obrzucą ją zgniłymi jajami.

 • lola

  I znowu będziemy słyszeć jak to w tym mieście jest ciężko mianowicie że miasto nie ma pieniędzy na to i na to itd. ile to mniej pieniędzy wpływa do budżetu miasta a wszystko drożeje. W przeciwięstwie mnie osobiście pensja wzrosła co prawda 50 zł. brutto co daje na rękę 30-32 zł. które pani mi dała w ramach podwyżki płacy w tym roku ale za to zabiera mi pani 38 zł. tytułem podwyżki za wywóz śmieci za co z całego serca bardzo dziękuję.

 • miodek

  W przeciwięstwie..i wszystko jasne.

 • Pracownik kwietniowy

  Czyli wracają spotkania, na których dowiemy się zaskakujących rzeczy tzn.: 1. Nie mamy na nic pieniędzy i to nie nasza wina 2. Zrobiliśmy kilka inwestycji nikomu niepotrzebnych np. dach targowiska i wille dla ZUS-u. 3. Darowaliśmy nierobom odsetki za długi, które spłacicie wy pracujący mieszkańcy 4. Ucieliśmy dofinansowanie na żłobki i przedszkola 200 zł i wyłączyliśmy połowę latarni żeby zaoszczędzić pieniądze na wynagrodzenia dla urzędników 5. Podwyższyliśmy opłatę za śmieci, wodę, podatek od nieruchomości, ale to nie nasza wina, taki jest świat. Ogólnie nie poczuwamy się do jakiejkolwiek odpowiedzialności za tragiczną sytuację miasta. Dziękuje dobranoc.

  • Pracownik kwietniowy
   2021-04-14 15:17
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • siara

  Jak ty wszystko wiesz?pracowniku kwietniowy.Szkoda ,że nie możesz tego osobiście powiedzieć naszej władzy.To nie to samo,nie?Lepiej się popisywać tu przed wszystkimi anonimowo.Można pleść co popadnie i tak tego nikt nie będzie tu prostował.A możesz przecież te zarzuty przedstawić na tego rodzaju spotkaniach.Wtedy usłyszymy czy przeczytamy co przedstawiciele naszej władzy mają do powiedzenia na poruszane przez ciebie tematy.Ale wtedy mógłbyś wyjść na durnia.Nie ryzykuj.

 • Pracownik kwietniowy

  Kolejny urażony z rodziny albo bliskiego otoczenia władzy. W przeciwieństwie do ciebie potrafię krytycznym okiem spojrzeć na działania miasta. Ty natomiast jesteś człowiekiem, ktory racjonalizuje działania i cierpi na syndrom sztokholmski wypominając komuś, że sprzeciwia się słabej władzy. Wbrew pozorom tu, więcej osób przeczyta to co piszę, niż usłyszy na tych spotkaniach gdzie chodzą zazwyczaj leśne dziadki. Także polecam albo dalej chować głowę w piasek albo nie wypowiadać się wcale. Przy okazji napisz co jest nieprawdą w tym co napisałem wyżej.

  • Pracownik kwietniowy
   2021-04-16 07:20
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • siara

  Oto właśnie chodzi, że u nas wszyscy potrafią krytycznym okiem spoglądać na innych.To nam wychodzi najlepiej.Wszyscy są lekarzami , politykami trenerami.Wszyscy na wszystkim się znają najlepiej.Każdy chce narzucać drugiemu jakie ma mieć poglądy, wskazuje nam co jest dobre, a co złe.I każdemu takiemu jak ty wydaje się ,że głosi obiektywną i jedynie słuszną prawdę.Zgadza się ,że to co piszesz może przeczytać więcej osób niż tych jak ich nie wiedzieć czemu obrażasz nazywając leśnymi dziadkami, którzy pojawią się na tych spotkaniach.Ale ci uczestnicy tych spotkań mają odwagę te czy inne pytania zadać prosto w oczy.I to ich odróżnia od ciebie.Postawić tu możesz dziesiątki innych zarzutów i zadać wiele niewygodnych pytań.Dzisiaj p.prezydent jutro sobie obierzesz innych, co zresztą robisz .Bawisz się dobrze , bo możesz bez żadnej odpowiedzialności każdego przedstawić w złym świetle, oczernić go i co najważniejsze nie dać temu komuś szansy na wyjaśnienie stawianych mu zarzutów. Bo chyba nie oczekujesz ,że np. p.prezydent tu na tym forum się będzie odnosić do tego co napisałeś.Na to by czekali inni .To by się dopiero działo .Nie ma to jak anonimowe wyżywanie się ,jazda bez trzymanki .Nikt nigdy by w takim tonie się nie wypowiadał gdyby się musiał podpisać albo robił to publicznie.A tak podpiszę się pracownik kwiietniowy czy boluś i z głowy .Nie jest chyba tu odkrywcze ,że jesteś zaciekłym przeciwnikiem obecnej władzy w mieście.To oczywiście twoja sprawa.Po co jednak komuś obwieszczasz ciągle ,że to słaba władza.Nie wierzę ,że jesteś tak naiwny i sądzisz ,że w ten sposób przekonasz innych żeby myśleli jak ty.Każdy z nas ma możliwość co jakiś czas wybierać nowego prezydenta.Ale na pewno nikt nie będzie kierował się tu takimi jak twoje wpisami.Co do tego czy coś z tego co napisałeś jest moim zdaniem nieprawdą, to na to powinna odpowiedzieć p.Prezydent właśnie na tych spotkaniach.To tam trzeba takie pytania zadawać.Możesz to zrobić, tym bardziej,że będzie możliwość zadawania pytań on-line.Wtedy sobie i my na podstawie odpowiedzi , a nawet jej braku ze strony naszych władz wyrobimy zdanie co do zasadności stawiania twoich zarzutów.A tak to uprawiasz typowy sok z buraka.

 • Rip

  Po co tu pajacujesz.Zadaj te pytania podając swe imię i nazwisko na spotkaniu on-line z p.prezydent.Nie zrobisz tego bo należysz do tych ,co dużo szczekają ,a nie mają odwagi tego powiedzieć komuś w oczy

 • #DziedzicRaus

  Rip trudne pytania pozostaną bez odpowiedzi, bo nie zostaną zadane. Zobaczysz idyllę miasto mlekiem i miodem płynące... I dlaczego tylko dla wybranych z FB? Może takie spotkanie zrobić dla szerszej publiczności!?

 • Pracownik kwietniowy

  Ojej cóż to za urażona duma, rozumiem, że ktoś z rodziny lub najbliższego grona pani prezydent. Pewnie tak jej bronisz, bo gdy skończy się jej kadencja to pewnie skończy się też twoja kariera.

  • Pracownik kwietniowy
   2021-04-15 14:56
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.