Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybory: do godziny 17 frekwencja gorsza niż poprzednio

 • Dodano: 2018-11-04 18:15, aktualizacja: 2018-11-04 19:51

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła właśnie wyniki frekwencji na godziną 17. W województwie Śląskim do urn udało się zaledwie 34,56% uprawnionych do głosowania, co jest niestety najgorszym wynikiem w kraju. W Rudzie Śląskiej frekwencja do godziny 17 wynosiła 29.00%.

Jest to też wynik gorszy niż w pierwszej turze z 21 października,  kiedy to do urn do godziny 17 udało się 38,92% uprawnionych. Niestety, druga tura wyborów niemal zawsze przyciąga mniejszą liczbę głosujących, tak też prawdopodobnie będzie tym razem, trzeba jednak podkreślić, że ostatecznie wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ lokale wyborcze czynne są do godziny 21.

W całym kraju do godziny 16:30 odnotowano łącznie 10 przestępstw związanych z wyborami – były to kradzieże bannerów czy też uszkodzenia materiałów wyborczych. Zanotowano 92 wykroczenia, w tym usuwanie ogłoszeń, agitację wyborczą, a jedna osoba próbowała oddać głos dwa razy.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnych wyników frekwencji z Rudy Śląskiej z godziny 17, podamy je tak szybko jak to możliwe.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Gabi

  Ja spelnilam obowiazek. Dalam dwa X

 • ja30

  Moje sąsiadki cale dnie przed blokiem na ławce wysiaduja. Dziś na wyborach praktycznie cala pusta kartka, tylko przy moim nazwisku parę podpisów. Na blisko 50 mieszkań kilka podpisów... A potem bedzie siedzenie na ławce, Obrady i zrzedzenie na los :/ dramat

 • Zdegustowany

  Nie dziwię się. Wybór między dżumą a cholerą.

 • SzkodaGadac

  Dwóch na pięciu uprawnionych rudzian chodzi na wybory. W wyborach samorządowych to totalna katastrofa. Każdy narzeka ale jak trzeba wybrać swojego przedstawiciela to lepiej siedzieć w domu z piwem.

 • Grzegorz

  Mała frekwencja, bo żaden wybór !

 • Hanssolo

  trzeba było założyć kww i startować a nie cwaniakować w internecie i wypisywać swoje marne wywody :)

 • Erwi Keta

  Jacy kandydaci taka frekwencja nie ma na kogo w Rudzie głosować jeden gorszy od drugiego,masakra

 • Jorg

  Wyboru nie było Pis albo Majer+GD -chyba dziś nie zasnę że mimo niechęci zagłosowałem na kogoś kto mnie nie przekonuje,

 • wyborca 5

  A jutro spojrzyj na spokojnie na nasze miasto i oceń czy faktycznie nic się nie tu zmieniło w ostatnich latach .Jasne ,że jest jeszcze wiele do zrobienia ale też jest coraz więcej miejsc których się nie musimy wstydzić , dobrze się stało ,że ani PO ani Pis nie będą w naszym mieście mieli nic do powiedzenia .To jest największy plus tych wyborów ,myślę tu oczywiście o tych z warsawki , Ci w radzie miasta wierzę ,że będą się dogadywać , tego im życzę

 • Chop

  Prawdą jest, że Ruda Śląska jest sypialnią dla większych i lepiej zarządzanych miast. Podaj mi przykład chociaż jednej, intratnej inwestycji wysokich technologii czy zaawansowanych usług: IT, medycznych, mechaniki precyzyjnej, technologii zaawansowanego żywienia, etc. To, że wyremontowano skwery, place, chodniki czy ulice to nic nadzwyczajnego. To, że chybione inwestycje, np. Aquadrom czy sprzedaż PEC pokazuje naszą "siłę". Inwestycje w dyskonty powoduje wzrost miejsc pracy dla słabo wykwalifikowanej kadry, która w większości "przeje" swoje zarobki w miejscu pracy. Zapraszam "w Polskę", zdziwi się Pan wyborca jak zmieniają się miasta i miasteczka.

 • mb

  niestety mam ten sam dylemat.Ruda chyba zasługuje na prezydenta z charakterem może następnym razem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.