Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyrzucony z PO były prezydent Świętochłowic zbiera podpisy poparcia w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2019-08-30 12:45, aktualizacja: 2019-08-30 15:41

Były prezydent Świętochłowic, który dosłownie wczoraj został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, zbierał dzisiaj w Rudzie Śląskiej podpisy na liście poparcia dla jego kandydatury w nadchodzących wyborach parlamentarnych - chce zostać senatorem. A chociaż na liście widnieje nazwa Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski, to jego komitet nie ma nic wspólnego z tą "właściwą" Koalicją Obywatelską, zrzeszającą między innymi Platformę Obywatelską.

2019 rok to trudny moment w politycznej karierze Dawida Kostempskiego

Dawid Kostempski to postać budząca w sąsiednim mieście sporo kontrowersji. Gdy dosłownie o włos przegrał ubiegłoroczne wybory samorządowe na urząd prezydenta, jego kariera stała się równią pochyłą. Zdobył co prawda mandat radnego, a nawet został wybrany na przewodniczącego rady, jednak polityczne roszady w Świętochłowicach zaowocowały odsunięciem go z tej funkcji. Mało tego, rada miasta podjęła w końcu uchwałę o wygaszeniu jego mandatu, bo - jak dowodzili jego przeciwnicy - to nie w Świętochłowicach mieszka i nie tam jest centrum jego aktywności życiowej. Sprawa ważności jego mandatu wciąż jest w toku, chociaż Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił jego zażalenie.

Koalicja Obywatelska... Dawida Kostempskiego

Ostatnio o Dawidzie Kostempskim znowu zrobiło się głośno, a to za sprawą konfliktu z Platformą Obywatelską, której członkiem był jeszcze do wczoraj. Były prezydent Świętochłowic, wbrew przyjętej przez PO strategii, zarejestrował własny komitet wyborczy i zamierza wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych, co jest złamaniem tak zwanego paktu senackiego, w którym ugrupowania opozycyjne względem PiS wystawiają jednego, wspólnego kandydata do izby wyższej. Zdaje się jednak, że to nie sam fakt kandydowania w wyborach poruszył władze Platformy Obywatelskie, ale to, że zarejestrowany na jego nazwisko komitet nosi nazwę: Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski. Politycy "platformy" uważają, że to oszukiwanie wyborców:

Nazywanie tego Koalicją Obywatelską czyjąś jest działaniem niehonorowym, jest podszywaniem się pod czyjś komitet. Rozumiem to jako działanie bardzo nieetyczne, no ale nie takie rzeczy widzieliśmy w polityce. – mówił dla telewizji TVS Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego, który obecnie z ramienia PO jest "jedynką" w okręgu sosnowieckim.

Dawid Kostempski wciąż jeszcze musi zebrać wymaganą ilość podpisów, aby faktycznie mógł wystartować ze swoim własnym komitetem w nadchodzących wyborach - dzisiaj postanowił o poparcie poprosić rudzian.

 

Więcej na temat kandydatury Dawida Kostempskiego w wyborach parlamentarnych 2019 na portalu Swiony.pl:

Kostempski założył własną Koalicję Obywatelską i kandyduje na senatora - wyrzucą go z PO?
"Działam tylko na rzecz sił prodemokratycznych" - wywiad z Dawidem Kostempskim
Dawid Kostempski został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej!

Komentarze (19)    dodaj komentarz »

 • Chorzowianin

  Wstydu nie ma za grosz , po trupach do celu on i jego stara jedna klika ludzi ino naciągać LUDZIE SIE NA TOBIE POZNALI TANI CWANIAKU Z KATOWIC

 • henry

  chopie chyć się uczciwej roboty

 • boluś

  tyn frajer kcioł nom budować spalarnie! kaj i kiej stoi ? pójda i se kopna.wreszcie je okazja!

 • rw

  to som jakieś jaja raczej

 • Apsik

  Pogońcie tego dorobkiewicza i cwaniaka. Że nie wstyd mu jeszcze się pokazywać publicznie i żebrać o podpisy. Powiadam wam jako były mieszkaniec Świętochłowic. Poczytajcie chociażby o fikcyjnym zatrudnianiu asystentek, które de facto były opiekunkami jego dzieci, oraz o tym, że został skazany za ukrywanie dowodów i nieudzielenie pomocy ciężko rannym w wypadku, w którym zginął człowiek.

 • pan władza

  Nie dawać mu podpisów. Zajechał Świony teraz senat ?

 • Tak powinno być

  Panie Prezydent, dylej do normalnej roboty i poznej zycie.

 • AntyKostemp

  Spieprzaj dziadu z Rudy Ślaskiej, takich co mają dużo w gębie a mało robią nam tu nie potrzeba. Wywalili cie ze Świon, wywalili z PO, my nie chcemy w Rudzie a i Chorzów tez ci nie przaje. Najlepiej to jakbys pojechoł do Brukseli i Tuskowi srajtaśma trzymoł

 • guma

  Wczoraj go wyciepli i myśli że przesto ludzie zapomnom że tyla lot był w PO

 • Pj

  Matol nic wiecej

 • Rudziol że Świo

  Pan Kostempski powinien zapłacić za zniszczenie stadionu im.Pawła Waloszka!!!bo dobrze wiedział że nie dostanie dofinansowania z ministerstwa sportu i że miasto nie ma wydolności kredytowej a mimo to z własnego polecenia nakazał rozbiórki stadionu!!!Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy ciągle powtarzają że to pożadny facet i dobry prezydent !!!Skrzywdziłeś wielu ludzi!!!miłośników i zapaleńców czarnego sportu którzy sami bez kasy bez reklamy ratowali stadion ,ratowali Śląsk Świętochłowice!!!Ty panie Kostempski jedną samolubna decyzja skreśliłeś marzenia

 • Tonic

  Że jemu tak po prostu zwyczajnie nie jest wstyd.

 • Monika

  Tfu....

 • Marian

  Dzis fajny chlop a dwa dni temu nie chcial dobic na lipinach 5 zeta do napoju a tu czlowiek byl taki spragniony

 • Marian

  Dzis fajny chlop a dwa dni temu nie chcial dobic na lipinach 5 zeta do napoju a tu czlowiek byl taki spragniony

 • Rudzianin

  Widać jak już ktoś zakosztuje pieniędzy ze słodkiego nieróbstwa to już innej pracy się nie chce złapać. Wystarczy ze utopił Świętochłowice

 • Kris

  Ciekawe czym zachęca mieszkańców do głosowania na swoją osobę, może oczyszczeniem Kochłówki żeby można było się w niej kąpać tak jak miało to mieć miejsce w Świętochłowicach na Stawie Kalina

 • Halembiok

  A platforma miała być taka amerykańska... jak mawiał Kargul. Dziedzic za namową Czaskowskiegi poszła w lewo i straciła szacunek. Pana czeka to samo.

 • Maks

  Co tam sie na tych świonach to ja nawet nie... :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.