Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Występ na Dniach Rudy Śląskiej to dla nas wielkie wyróżnienie - Zespół "Catch Day"

 • Dodano: 2016-03-30 08:00, aktualizacja: 2016-04-21 10:42

O wygranej w przeglądzie „O Rudzki Mikrofon” oraz nagrodzie, jaką jest występ na Dniach Rudy Śląskiej, rozmawiamy z członkami zespołu muzycznego "Catch Day".

Jak trafiliście na przegląd "O Rudzki Mikrofon"?

Szukaliśmy różnych okazji, aby pokazać się publiczności. Korzystając z tego, że dany przegląd się zbliżał, postanowiliśmy po prostu spróbować.

Wszyscy jesteście z Rudy Śląskiej?

Tak, wszyscy członkowie zespołu są stąd.

Od jak dawna tworzycie zespół?

Zespół nie ma jeszcze długiej historii. Powstał w styczniu tego roku. Jesteśmy bardzo zgrani, wspólne tworzenie muzyki sprawia nam wielką frajdę.

Gracie muzykę w stylu rock? Czy inne gatunki także nie są Wam obce?

Gramy muzykę rockową, to prawda. Natomiast każdy z nas słucha też innych gatunków muzycznych, dlatego niektóre piosenki są w mocnym rockowym stylu, a inne zmierzają w stronę pop rocka.

Czy są to tylko autorskie utwory?

Tak, od początku zakładamy, że lepiej jest tworzyć swój materiał, niż tracić czas na wszelkiego rodzaju covery, które tak naprawdę do niczego nie prowadzą.

Zdobyliście I miejsce w konkursie „O Rudzki Mikrofon”, a to umożliwia Wam występ na Dniach Rudy Śląskiej. W jakim składzie pojawicie się na dniach miasta?

Na Dniach Rudy Śląskiej pojawimy się w takim składzie jak na przeglądzie, czyli: Piotr Hulin - wokal, Adam Micuła - gitara rytmiczna, Aleksander „Alex” Skorupa - gitara prowadząca, Dawid Markiewicz - bas oraz Bartek Malik - perkusja.

Dni Rudy Śląskiej to pierwszy tak duży występ grupy?

Każdy z nas ma jakieś występy za sobą, większe czy mniejsze. Każdy ma też jakieś doświadczenie, które łączymy razem, budując nową historię w życiu. Występ na Dniach Rudy Śląskiej to dla nas ogromny krok do przodu i wcześniej nabyte doświadczenie sceniczne na pewno się tutaj przyda.

Będziecie grać na dużej scenie, w towarzystwie znanych muzyków, przy sporej, zróżnicowanej publiczności. Jak nastawienie? Jakaś recepta na udany występ?

Podchodzimy do tego bardzo optymistycznie. Cieszymy się, że mamy możliwość wystąpienia przed tyloma ludźmi, a także zagrania z innymi muzykami podczas jednego tak dużego wydarzenia. Nie mamy szczególnej recepty na udany występ, ponieważ kochamy muzykę. Kochamy ją grać oraz tworzyć, dlatego też wkładamy ogrom w pracy w to, co robimy i na występach dajemy z siebie po prostu wszystko! Mamy nadzieję, że widzowie, którzy posłuchają nas na Dniach Rudy Śląskiej, się nie zawiodą.

Jakie macie dalsze plany wobec zespołu?

Chcemy iść ciągle do przodu zdobywać nowe doświadczenia, grać koncerty, tworzyć wspaniałą muzykę, a w przyszłości nawet się z tego utrzymywać.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia. Trzymam kciuki za udany występ na Dniach Rudy Śląskiej.

Dziękujemy i pozdrawiamy całą Rudę Śląską. Do zobaczenia w czerwcu!

Zwycięski występ zespołu podczas przeglądu w Miejskim Centrum Kultury zobaczycie poniżej:

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Irena

  Trudno zrozumieć słowa piosenki. Makabra?

 • aloes69

  Przesłanie pozytywne, ale chyba nie rozbudowane, rozróżnienie słów trudne - muzyka zagłusza. Perkusja momentami przeszkadza ale ja oczywiście jestem laikiem muzycznym i może niesłusznie marudzę?

 • Chwytaj dzień

  Faktycznie momentami był problem z przebiciem się przez muzykę, ale to, raz kwestia akustyka, dwa dźwięk nagrywany lustrzanką nie odzwierciedla odczuć na sali :) Myślę, że na dniach Rudy Śląskiej chłopaki nadrobią te drobne mankamenty :)

 • tłumaczka

  "chwytaj dzień"? hahaha! powinno być raczej "dzień łowów"!!!

 • Chwytaj dzień

  Słuszna uwaga :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.