Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wzruszające podziękowania dla rudzkich policjantów za uratowanie życia

 • Dodano: 2020-09-25 06:15, aktualizacja: 2020-09-25 06:34

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej insp. Mariusza Luszawskiego wpłynęły podziękowania dla policjantów z Komisariatu 5. w Rudzie Śląskiej.

Kobieta dziękowała sierż. Grzegorzowi Kosikowskiemu i sierż. Marcinowi Boreckiemu za udzieloną pomoc przy ratowaniu życia jej męża. Podczas wycieczki rowerowej mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać.

Podjęta przez przechodnia resuscytacja, którą następnie kontynuowali policjanci, okazała się skuteczna

„Pomagać i chronić” - to dewiza, którą kierują się policjanci w codziennej służbie. Czasem wsparcie nie musi być przejawem wielkiego poświęcenia, a znaczy dla kogoś w potrzebie bardzo wiele. Taka sytuacja spotkała policjantów z Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej, którzy otrzymali zgłoszenie, że na jezdni leży mężczyzna. Przybyli na miejsce sierż. Grzegorz Kosikowski i sierż. Marcin Borecki zastali leżącego mężczyznę u którego doszło do zatrzymania krążenia. Natychmiast przejęli prowadzoną przez przechodnia resuscytację i prowadzili ją aż do momentu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Jak się okazało mężczyzna wybrał się na przejażdżkę rowerową, podczas której stracił przytomność, a następnie nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Podjęta przez przechodnia resuscytacja, którą kontynuowali przybyli na miejsce policjanci okazała się skuteczna i mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego. Po trudnej i długiej reanimacji kontynuowanej przez zespół ratownictwa medycznego mężczyzna trafił do szpitala. W liście adresowanym do Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej żona uratowanego mężczyzny podziękowała policjantom za ich skuteczne działanie, okazaną pomoc oraz cierpliwość jaką się wykazali wobec niej, kiedy znalazła się w tak trudnym momencie swojego życia.

Wzruszające podziękowania dla rudzkich policjantów za uratowanie życia

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • White

  Nie zapomnijcie również o przypadkowym przechodniu. Równie zasłużony co policjanci :)

 • Super

  Rzeczywiście, mnie samej łzy w oczach stanęły. Milo że pani doceniła ich wysiłek w czasach, gdzie policja jest zazwyczaj krytykowana. Dobrze że mąż żyje i gratulacje dla policjantów za trud.

 • Ojciec

  Gratulacje dla policjantow powinni zostac wynagrodzeni i dla Pani ze podziekowala a mezowi szybkiego powrotu do zdrowia

 • M.

  Brawo! Jestem dumna, że mamy w Rudzie Śląskiej takich policjantów! Brawo też dla tej Pani, za to, że ich doceniła i napisała ten list.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.