Wiadomości z Rudy Śląskiej

XXIV Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny za nami! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-06-12 14:15

Już po raz 24. ultramaratończycy sprawdzili swoją kondycję i wytrzymałość! Wczoraj w Rudzie Śląskiej odbył się Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny, który połączony został z Mistrzostwami Śląska w Biegu Dwunastogodzinnym.

XXIV Międzynarodowy Bieg 12-godzinny

W sobotę 11 czerwca w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Nowy Bytom odbył się  XXIV Rudzki Bieg Dwunastogodzinny. Bieg ten tradycyjnie połączono został z XIII Mistrzostwami Śląska w Biegu Dwunastogodzinnym. 

Tegoroczny bieg rozpoczął się o godzinie 21:00 na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Objazdowej, a zakończył w niedzielę 12 czerwca o godz. 9:00. Uczestnicy biegu będą poruszali się ulicami: Objazdową, Markowej, Damrota i Smolenia oraz przebiegli przez plac Jana Pawła II. Długość jednego okrążenia, które pokonali biegacze, wynosi 1305 m i 19 cm. 

Wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Leszek Małyszek, który przebiegł 140,13 km, a wśród kobiet Agnieszka Struk z wynikiem 110,97 km. Najlepsi rudzianie to Magdalena Żurek (104,32 km) oraz Krzysztof Koźlicki (110,75 km).

W ramach XIII Mistrzostw Śląska w biegu 12-godzinnym tytuł mistrza przypadł również Leszkowi Małyszkowi, a mistrzynią została Dorota Kubisz (93,82 km).

Historia biegu 12-godzinnego w Rudzie Śląskiej

Historia rozgrywania biegu 12-godzinnego w Rudzie Śląskiej sięga 1999 r. Okazją do jego organizacji była 40. rocznica powstania Rudy Śląskiej. Trasa pierwotnie przebiegać miała przez wszystkie dzielnice miasta, jednak ze względów logistycznych areną zmagań został stadion klubu Wawel Wirek. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie 15 uczestników, a ich zwycięzcą został Ukrainiec Wiktor Łozownik. Od kilku lat zawody odbywają się w centralnej części miasta, czyli wokół rynku w dzielnicy Nowy Bytom.

Organizatorami zawodów są: Miasto Ruda Śląska, Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Jastrząb Ruda Śląska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Znowu on

  I oczywiście nie zabrakło zdjęcia z panem M. Czy ten Pan na prawdę musi być ciągle pokazywany? czy w tym Mieście są jeszcze jakieś imprezy/wydarzenia bez jego udziału? a przynajmniej bez pokazywania go na zdjęciach? Czy ten Pan potrafi coś jeszcze niż tylko pozowanie do zdjęć?

 • Maria

  Trzeba było wziąć udział w biegu i też by panią było widać na zdjęciu nie tylko słychać ??!!

 • boluś

  MIYNDZYNARODOWY ? MIYNDZYGALAKTYCZNY ! Same UFOki !

 • giekar

  Przy takim ogromnym wysiłku zawodników, którym gratuluję nawet samego startu, liczyłem na bardziej sensowny i precyzyjny komentarz.

 • Sabina

  Bardzo się cieszę, że widzę Pana Przemka wraz z żoną, mam nadzieję, że za chwilę będzie Pan śmigał po trasach biegowych :-)

 • Sabina

  Bardzo się cieszę, że widzę Pana Przemka z żoną, mam nadzieję ,że za chwilę będzie Pan śmigał na trasach :-)

 • Mieszkaniec

  Wypier na stadion pare metrów obok!

 • boluś

  CZAD ! 15 tu uczestników ! A kiela EMOCJI ! Poprosza URZĄD o RACHUNEK !

 • Xxx

  Czytaj ze zrozumieniem...to nie jest takie trudne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również