Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami kolejny Bieg Wiewiórki! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-10-09 15:30

Dziś, 9 października, odbył się kolejny Bieg Wiewiórki. Dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m, natomiast na dorosłych uczestników czekała pętla o długości 4,2 km, którą biegacze mogli pokonać maksymalnie pięć razy, a zawodnicy w konkurencji nordic walking trzy razy. 

To już piąty Bieg Wiewiórki w tym roku!  

9 października odbył się już piąty Bieg Wiewiórki. Tradycyjnie bieg rozpoczął się i skończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15. W jego trakcie uczestnicy pokonali pętlę o długości 4,2 km, która przebiegała przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Maksymalnie biegacze mogli pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km, a osoby, które wzięły udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km. 

Bieg Wiewiórki 

Bieg Wiewiórki to cykl biegów oraz zawodów Nordic walking. Tegoroczna edycja składa się z sześciu wydań, aby otrzymać pamiątkowe medale trzeba wystartować w co najmniej czterech z nich. Wydarzenie ma na celu promocję Miasta Ruda Śląska oraz zdrowego stylu życia, a także integrację rodzin poprzez wspólny udział w zawodach. 

Podczas każdego biegu prowadzona jest klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Pod koniec cyklu wręczone zostają medale dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują w co najmniej 4 biegach, w tym koniecznie w ostatnim, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu dzieci na dystansie 1000 m. 

Terminy Biegu Wiewiórki:  

  • 26 czerwca 2021,  
  • 10 lipca 2021,  
  • 14 sierpnia 2021,  
  • 15 września 2021,  
  • 9 października 2021,  
  • 6 listopada 2021. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • biegacz

    Super impreza, super organizacja, super atmosfera. Dziękujemy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.