Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zamiast kupna fotoradaru, lepiej zmienić nazwę "zakrętu mistrzów" na "zakręt idiotów"?

 • Dodano: 2021-11-10 13:15, aktualizacja: 2021-11-16 09:20

Zamiast radaru, który ma stanąć na rudzkim fragmencie Drogowej Trasie Średnicowej - zmiana nazwy "zakrętu mistrzów"? Prezydent sąsiadujących z Rudą Śląską Świętochłowic żartuje, wskazując, że taka kosmetyczna poprawka może podziałać prewencyjnie.

Fotoradar na DTŚ pojawi się już w grudniu

Na rudzkim odcinku DTŚ, zwanym „zakrętem mistrzów”, zostanie zamontowany fotoradar. To pewne. Stanie się tak prawdopodobnie jeszcze przed 20 grudnia. Będzie to jednak Fotorapid CF, a nie Fotorapid Pro, jak wcześniej informowano. W związku z inwestycją magistratu pojawiło się wiele komentarzy. Swoje zdanie na ten temat ma także prezydent sąsiednich Świętochłowic. We wpisie opublikowanym na Twitterze zaproponował zupełnie inne rozwiązanie. 

- W @Ruda_Slaska na DTŚ #zakrętmistrzów chcą zamontować drogi #fotorapidpro. Nie łatwiej bezkosztowo używać nazwy #zakrętidiotów? Nie będzie kusić do mierzenia się z najlepszymi... – napisał prezydent Daniel Beger na Twitterze.

Komentarze (12)    dodaj »

 • Grizzly

  Nazwa ZAKRĘT IDIOTÓW jest już wykorzystana w Bielsku Białej na trasie S1. A może nie ZAKRĘT MISTRZÓW a ZAKRĘT MISZCZÓW

 • Niki Lauda

  zeby ładniej brzmialo hanyski zakręt idiotów, czysto po śląsku by ci co żerą żur wiedzieli o kogo chodzi.Fotoradar tam musi byc i mandaty po 5 tyś i by komornik im z wyplaty ściagał albo zabierał mienie z domu

 • MieszkaniecR.Śl.

  Tak nazwij ten zakręt zakrętem idiotów,a potem nie daj Bóg ktoś zginie tam z twoich bliskich,jak się z tym będziesz czuł .Zresztą każdy kto tam kogoś straci nie chciałby słyszeć ,że bliska mu osoba zginęła na zakręcie idiotów.Zbłaźniłeś się człowieku takim pomysłem.

 • Mikonos

  To jest nasz zakręt i wara ci od niego! Cienki Bolku z miasteczka wielkości Halemby

 • mieszkaniec

  Nie używałbym tu takiego określenia tych kierowców.Jestem przekonany wręcz ,że większość z tych którzy w tym miejscu miało wypadek jest takimi kierowcami jak każdy z nas.Kto z nas z ręką na sercu nie przekracza od czasu do czasu dozwolonej szybkości lub w inny sposób nie przestrzega zasad ruchu drogowego.Skoro akurat w tym miejscu tak często zdarzają się wypadki to znaczy ,że jest tam niebezpiecznie i coś z tym trzeba robić ,nawet jeżeli ci kierowcy tam jadą za szybko , choćby dlatego ,że narażają na niebezpieczeństwo również innych użytkowników tego odcinka drogi.

 • Tomek z Goduli

  Prezydent Beger doskonale wie jak nazywać pewne rozwiązania drogowe. Wszak to w Świonach mają inteligentne inaczej, pojawiające się i znikające, ograniczenie prędkości do 70 na DTŚ. Pionier!!!

 • boluś

  Zakrynt Idiotów? I to szkryklo Beger? Co do konieczności instalacji foto'radaru niestety mo racja!

 • bykl

  zaś sie chwałą ze niewiadoma jaki a tańszy wybrali, jak wszystko w tym mieście po najniższej linii oporu.zoboczymjy jak teznia wkoncu skoncza i podjazdy na wózki , schody

 • n4u

  dokładnie, zakręt idiotów, i strona w necie z opisem - zdjęcie auta, facjata kierowcy, numer rejestracyjny ;)

 • m@ri@n

  I nazwa sklepu Kaj kupioł prawko.Chyba że wygroł w leysach!!!

 • Kpina + ironia / szydera

  oraz ile zrobił obrotów w każdej z osi - pion, poziom, wzdłuż i jak daleko od wraku zaleciał silnik :-)

 • Zefel

  Mosz recht

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również