Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zderzenie czołowe na DTŚ. Pijany 57-latek jechał pod prąd! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-07-29 10:45, aktualizacja: 2022-07-29 13:29

Wczoraj wieczorem doszło do groźnej kolizji na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Dwie osoby trafiły do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Groźna kolizja na DTŚ. Kierujący miał 3 promile alkoholu!

W czwartek 28 lipca po godzinie 21:00 na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej, przy granicy z Rudą Śląską, doszło do groźnego zderzenia dwóch pojazdów. Sprawca zdarzenia był pijany i jechał „pod prąd”.

– Wczoraj w nocy zabrzańscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 57-letniego mieszkańca Chorzowa, który na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej przy granicy z Rudą Śląską, kierując pojazdem marki Toyota w kierunku przeciwnym, tz. jazda pod prąd, w stronę Gliwic, zderzył się czołowo z pojazdem marki Audi, którego kierującym był 47-letni mieszkaniec Zabrza. Po przebadaniu sprawcy na zawartość alkoholu okazało się, że  wydychanym powietrzu ma ponad 3 promile – poinformował mł. asp. Adam Strzodka, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak dodał mł. asp. Adam Strzodka, kierujący wyjeżdżając ze stacji benzynowej na terenie Rudy Śląskiej, zamiast skręcić w prawo w kierunku Katowic, skręcił w lewo "pod prąd" w kierunku Gliwic. 

Sposób jazdy wzbudził podejrzenia

Zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym poruszającym się DTŚ na wysokości Rudy Śląskiej w kierunku Gliwic dotarło do policjantów jeszcze przed godziną 21:00. Osoba zgłaszająca jechała za pijanym 57-latkiem.

– Podejrzenia osoby zgłaszającej wzbudził sposób, w jaki kierował samochodem. Miał się poruszać slalomem w kierunku Gliwic. Cały czas przekazywała ta osoba wiadomości, informacje na temat położenia, gdzie się znajduje i gdzie zmierza ten kierujący. W momencie kiedy dotarł na stację benzynową, ludzie próbowali powstrzymać tego kierującego od dalszej jazdy, bezskutecznie – przekazał mł. asp. Adam Strzodka.

Zderzenie czołowe w Zabrzu

Jak poinformował zastępca oficera prasowego, obaj kierujący zostali zabrani do szpitala na badania. Poszkodowany 47-latek opuścił już szpital, natomiast nieznany jest stan sprawcy zdarzenia.

Zdarzenie wstępnie uznano jako wypadek, jednak prawdopodobnie obrażenia nie były poważne i zostanie zakwalifikowane jako kolizja. 

57-letni sprawca zdarzenia utracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z III komisariatu. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Taki sobie

  W efekcie czego dzielna armia policjantów ruszy wczesnym rankiem tropić będzie nieświadomych kierowców posiadanych promili. A tu zdziwko że najwięcej wypadków z działem pijanych kierowców jest popołudniami i nocami (dziwnym trafem ).Jakoś nie widzę zmasowanych akcji wieczornych zawłaszcza w rejonie dyskotek czy nocnych imprez. Każdy przecież chce spać nocą w domku ,Porządku i obywateli można z samego rana. Pozdrawiam tych rzeczników co chwalą się ile to rano dokonano kontroli

 • Grzes

  Nieźle jaja. W stanie upojenia alkoholowego a napisane że nietrzeźwy, jeśli osoba jest w szpitalu to nie jest kolizja tylko wypadek, do dwóch lat więzienia? Za ten czyn jest do 12 lat. Czy to jakaś ważna osoba, że tak łagodnie się o nim pisze?

 • Kpina + ironia / szydera

  Jeśli nie jesteś czegoś pewien, to przed napisaniem komentarza sprawdź, bo możesz wyjść na ignoranta. Jeśli hospitalizacja / zwolnienie L4 jest DO SIEDMIU DNI = KOLIZJA. Hospitalizacja POWYŻEJ SIEDMIU DNI = WYPADEK.

 • Tomek

  W nagłówku jest błąd, nie 57- latek , tylko 57-letni [...] jechał pijany pod prąd.

 • Julik

  w polandii to przecież nic nowego lol

 • Czytający uważnie

  Jechała za pijanym,tzn też pod prąd?

 • Baby

  Nie. Jechała za pijanym przed jego wjazdem na stację. Trzeba czytać ze zrozumieniem .... Powodzenia!

 • Kpina + ironia / szydera

  Takie informowanie służb jest bez sensu, jeśli nie ma z ich strony natychmiastowej reakcji. Kiedyś sam dzwoniłem z Kobióra, też podawałem markę i kierunek i co? Jajco: W Mikołowie podejrzanie kierujący skierował się w stronę Katowic, a ja w lewo. Innym razem na osiedlowej drodze jedna kierownica musiała być pijana na bank, bo stanęliśmy maskami na przeciw siebie, a ta widziała znaki, których nawet przybyły na miejsce patrol nie widział. Szkoda tylko, że przyjechali kwadrans od zgłoszenia. Przecież nie będę gonił tępej dzidy po osiedlu..., Następnym razem udam, że nie widzę...a teraz możecie minusować do woli, ile wlezie, że jak tak mogę, że jakby to mnie spotkała taka kolizja itp. itd... mam na to wywalone.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również