Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zerwali z twarzy 15-latka maseczkę z logo klubu piłkarskiego. Pseudokibice zatrzymani

  • Dodano: 2020-11-03 06:15, aktualizacja: 2020-11-03 10:12

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej i Komisariatu II zatrzymali trzech pseudokibiców, sprawców rozboju.

Młodzi mężczyźni doprowadzili do stanu bezbronności 15-latka i zerwali z jego twarzy maseczkę ochronną z logo klubu piłkarskiego. Za uciekającymi sprawcami ruszyli policjanci, którzy z pewnej odległości widzieli to zajście i natychmiast zareagowali.
 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę wieczorem na ulicy w pobliżu rudzkiego magistratu

Trzech młodych mężczyzn wciągnęło pomiędzy śmietniki 15-latka, który na twarzy miał maseczkę ochronną z logo jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Sprawcy doprowadzili go do stanu bezbronności i zerwali z twarzy jego maseczkę. Całe zajście z pewnej odległości widzieli kryminalni z rudzkiej komendy, którzy natychmiast rozpoczęli pościg za uciekającymi sprawcami. Najbardziej agresywnego, a jednocześnie prowodyra zdarzenia zatrzymali już po kilkudziesięciu metrach na placu przed Urzędem Miasta. Kolejnych dwóch uciekinierów dwie ulice dalej zatrzymali kryminalni z rudzkiej „dwójki”. W kieszeni jednego z nich policjanci znaleźli skradzioną maseczkę. Przy sprawcach w wieku 14, 15 i 18 lat, którzy okazali się pseudokibicami, znaleziono race i kominiarki z emblematami przeciwnej drużyny piłkarskiej. Stróże prawa przypuszczają, że zatrzymani chcieli odpalić race w trakcie manifestacji, która odbywała się wówczas przed rudzkim magistratem. Śledczy przekażą zebrany materiał dowodowy do Sądu Rodzinnego oraz Prokuratury. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd, a 18-latek usłyszy wkrótce prokuratorskie zarzuty. Za rozbój grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Komentarze (22)    dodaj »

  • Grzegorz

    Czytać widać potrafisz, girzej z rozumieniem tego co czytasz

  • rychu

    ciekawe co byś powiedział gdyby twoja córka przyszła do domu po takim ataku, jeśli nie masz córki to się nie odzywaj albo pisz o kosmosie

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również