Wiadomości z Rudy Śląskiej

17-latek pobity za logo na maseczce! Sprawcy usłyszeli dziś zarzuty

 • Dodano: 2021-03-05 13:30, aktualizacja: 2021-03-05 20:57

Policjanci z komendy w Rudzie Śląskiej ustalili tożsamość dwóch młodych mężczyzn, którzy brali udział w rozboju pod koniec stycznia na 17-letnim rudzianinie. Napastnicy w trakcie napadu byli zamaskowani, świadkowie zapamiętali jednak kilka drobnych szczegółów. Długa i mozolna praca operacyjna kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie sprawców.

Bo maseczka była zła...

Pod koniec stycznia na ulicy Katowickiej w Rudzie Śląskiej, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 17-latka, który szedł z dwiema koleżankami. Powodem ataku była maseczka z logo jednej z śląskich drużyn piłkarskich. Jeden ze sprawców kazał mu ją zdjąć, a drugi uderzył w głowę powodując utratę przytomności przez pokrzywdzonego. Zanim uciekli z miejsca, zabrali pokrzywdzonemu maseczkę, która była powodem agresji. Przerażone dziewczyny powiadomiły policję i przekazały informacje, które później pomogły kryminalnym w dotarciu do sprawców.

Długa i mozolna praca operacyjna policjantów z rudzkiej komendy przyniosła efekty

W rozboju brało udział dwóch sprawców w wieku 17 lat, którzy zostali zatrzymani. Dziś usłyszeli zarzuty rozboju, a wkrótce o ich losie zadecyduje prokurator i sąd. Ta sprawa dowodzi, że policjanci nigdy nie odpuszczają sprawcom tego typu przestępstw. Praca operacyjna często jest długim i mozolnym procesem, a nawet drobne szczegóły zapamiętane przez pokrzywdzonych, mogą znacząco pomóc policjantom w ustaleniu sprawców.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • bbb

  Młodzi, kulturalni, o poczuciu wyższych wartości, doskonale wychowani...

 • Kamil

  takie rzeczy to tylko na sląsku

 • olo

  Sami stworzyliście takich idiotów i do kogo pretensje, kibic to nie kibol to przestępca. Jeszcze policja ich eskortuje na mecze.

 • Iks

  Brawo Policja! Jako mieszkaniec miasta DZIĘKUJĘ.

 • Marek

  Jakim trzeba być idiotą, żeby pobić kogoś za kolor ubrania, szalik, czy logo klubu, któremu się kibicuje... Kary są zbyt łagodne, dlatego tylu cwaniaczków na ulicach. Kibole - leczcie się i nie łykajcie już więcej tych białych proszków !

 • Ja

  U nas nie można nikomu kibicować z nikim się utożsamiać niczym wyróżniać. Nie mogę się pochwalił koszulką z logo swojego idola... smutne to....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.