Wiadomości z Rudy Śląskiej

17-latek pobity za logo na maseczce! Sprawcy usłyszeli dziś zarzuty

 • Dodano: 2021-03-05 13:30, aktualizacja: 2021-03-05 20:57

Policjanci z komendy w Rudzie Śląskiej ustalili tożsamość dwóch młodych mężczyzn, którzy brali udział w rozboju pod koniec stycznia na 17-letnim rudzianinie. Napastnicy w trakcie napadu byli zamaskowani, świadkowie zapamiętali jednak kilka drobnych szczegółów. Długa i mozolna praca operacyjna kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie sprawców.

Bo maseczka była zła...

Pod koniec stycznia na ulicy Katowickiej w Rudzie Śląskiej, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 17-latka, który szedł z dwiema koleżankami. Powodem ataku była maseczka z logo jednej z śląskich drużyn piłkarskich. Jeden ze sprawców kazał mu ją zdjąć, a drugi uderzył w głowę powodując utratę przytomności przez pokrzywdzonego. Zanim uciekli z miejsca, zabrali pokrzywdzonemu maseczkę, która była powodem agresji. Przerażone dziewczyny powiadomiły policję i przekazały informacje, które później pomogły kryminalnym w dotarciu do sprawców.

Długa i mozolna praca operacyjna policjantów z rudzkiej komendy przyniosła efekty

W rozboju brało udział dwóch sprawców w wieku 17 lat, którzy zostali zatrzymani. Dziś usłyszeli zarzuty rozboju, a wkrótce o ich losie zadecyduje prokurator i sąd. Ta sprawa dowodzi, że policjanci nigdy nie odpuszczają sprawcom tego typu przestępstw. Praca operacyjna często jest długim i mozolnym procesem, a nawet drobne szczegóły zapamiętane przez pokrzywdzonych, mogą znacząco pomóc policjantom w ustaleniu sprawców.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • bbb

  Młodzi, kulturalni, o poczuciu wyższych wartości, doskonale wychowani...

 • Kamil

  takie rzeczy to tylko na sląsku

 • olo

  Sami stworzyliście takich idiotów i do kogo pretensje, kibic to nie kibol to przestępca. Jeszcze policja ich eskortuje na mecze.

 • Iks

  Brawo Policja! Jako mieszkaniec miasta DZIĘKUJĘ.

 • Marek

  Jakim trzeba być idiotą, żeby pobić kogoś za kolor ubrania, szalik, czy logo klubu, któremu się kibicuje... Kary są zbyt łagodne, dlatego tylu cwaniaczków na ulicach. Kibole - leczcie się i nie łykajcie już więcej tych białych proszków !

 • Ja

  U nas nie można nikomu kibicować z nikim się utożsamiać niczym wyróżniać. Nie mogę się pochwalił koszulką z logo swojego idola... smutne to....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.