Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złamali zakaz wjazdu na teren szkoły. Dozorca zamknął brame i uniemożliwił im wyjazd

 • Dodano: 2019-11-06 14:00, aktualizacja: 2019-11-07 09:20

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj przy basenie w Kochłowicach. Rodzice z dziećmi nie mogli wyjechać z terenu 3 Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ dozorca zamknął bramę na kłódkę. Musiała interweniować Straż Miejska.

Nie jest tajemnicą, że w Kochłowicach w rejonie basenu trudno o wolne miejsca parkingowe. Bardzo często osoby, które chcą skorzystać z basenu, parkują na terenie 3 Liceum Ogólnokształcącego. Przy bramie stoi znak zakazujący wjazdu. Jednak wiele osób ignoruje go i wjeżdża na teren szkoły.

Wczoraj część osób, które wybrały się na basen, z powodu braku wolnych miejsc, postanowiło złamać zakaz wjazdu i zaparkować na terenie szkoły. Po wyjściu z kąpieliska okazało się, że brama wyjazdowa była zamknięta na kłódkę. Rodzice z dziećmi zostali "uwięzieni" na terenie szkoły.

Po zajęciach około godziny 18.00 podejmując próbę wyjazdu z mokrymi dzieciakami i co? Zastają bramę wjazdową, stanowiącą drogę ewakuacyjną obiektu, zamkniętą na kłódkę! Próby interwencji u obsługi basenu to wielka klapa! Panie bardzo boją się kierownika obiektu i nic nie mogą zrobić. Bramę zamknął (podejrzewam złośliwie) pan dozorca szkoły, który twierdził, że otworzy ją około 22.00. Po około 40 minutach dopiero interwencja Straży Miejskiej spowodowała, że dozorca łaskawie wypuścił nas ze zziębniętymi dziećmi - napisał pan Maciej na Facebook'owym profilu " Ruda Śląska i okolice...".

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dyrekcją 3 Liceum Ogólnokształcącego. Jak się okazuje, dozorca codziennie zamyka bramę po zakończonych zajęciach w szkole.

- Dozorca codziennie zamyka bramę po zakończonych zajęciach w szkole. Wczoraj zajęcia zakończyły się około godziny 18, dlatego też brama została zamknięta. Warto przypomnieć, że osoby, które korzystają z basenu, notorycznie łamią zakaz wjazdu na teren naszej szkoły. Trzeba podkreślić, że to nie jest parking, to teren szkoły, na którym często odbywają zajęcia na wolnym powietrzu. Dlatego ze względów bezpieczeństwa, już kilka lat temu wprowadzono zakaz wjazdu na teren szkoły - mówiła mgr Joanna Ilska - dyrektor szkoły.

Dyrektor poinformowała również, że wiele razy miały miejsce sytuacje, kiedy Straż Pożarna czy śmieciarka miały problem, żeby wjechać na teren szkoły, właśnie przez źle zaparkowane samochody osób korzystających z basenu.

Obie strony tego konfliktu mają swoje racje. Z jednej strony mamy problem z parkowaniem, z drugiej chęć zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Kierowcy, którzy łamią zakaz wjazdu, powinni liczyć się z konsekwencjami. Nie można jednak utrudniać kierowcom wyjazdu z danego terenu.

Wczoraj w uwolnieniu pseudo zakładników pomagali strażnicy miejscy. Po rozmowie dozorca otworzył bramę i kierowcy mogli swobodnie opuścić teren szkoły.

- Wczoraj rzeczywiście takie zdarzenie miało miejsce. Po rozmowie ze strażnikami dozorca otworzył bramę, a kierowcy mogli wyjechać. Rzeczywiście kierowcy nie dostosowali się do znaku drogowego B-2, czyli zakazu wjazdu. W tym wypadku jednak nie mamy kompetencji, aby ukarać tych kierowców. Może to zrobić jedynie policja. Pouczyliśmy dozorcę, że w przypadku kiedy kierowcy złamią zakaz wjazdu, nie można utrudniać im wyjazdu. Dozorca w takiej sytuacji powinien skontaktować się z odpowiednimi służbami - czyli w tym przypadku z policją - mówił Dariusz Kozłowski, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Warto dodać, że brama przy szkole otwarta jest w weekendy. Wtedy też mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą parkować na terenie 3 Liceum Ogólnokształcącego.

Pod postem pana Macieja rozwinęła się burzliwa dyskusja. Mieszkańcy zastanawiali się jak rozwiązać problem parkingu przy basenie. Jedno z rozwiązań problemu zaproponował radny Rafał Wypior.

W pobliżu III LO oraz SP18 znajduje się duży parking dla samochodów. Był on budowany z myślą o samochodach klientów basenu oraz odwiedzających szkoły. Czas zweryfikował to rozwiązanie i wiemy, że się nie sprawdza. W tym miejscu parkują wszyscy z wyjątkiem tych, o których myślano podczas tworzenia tego miejsca. Możemy to zmienić, ograniczając godzinowo możliwość parkowania na części parkingu z uwzględnieniem wyłącznie klientów basenu, a także konsekwentne weryfikowanie. To pewne wyważenie dwóch stron, klientów basenu i mieszkańców osiedla - mówi Rafał Wypior.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (97)    dodaj komentarz »

 • Kierowca

  I bardzo dobrze zrobil bo niektórzy to by nawet do srodka do szkoly wjechali

 • Lis

  Po jakiego wała są te spotkania z Dziedzicowa skoro było to poruszane, obiecali umożliwić parkowanie pod szkołą i co?! Kłamcy

 • Bladius

  pod a nie na terenie

 • .:

  Niestety Pani Joanna robi problemy tam gdzie ich nie ma. Nigdy dla nikogo nie były problemem samochody zaparkowane na parkingu szkolnym w godzinach popołudniowych (w czasie lekcji spokojnie można znaleźć miejsce na parkingu przy szkole) niestety Pani Ilska zamiast zajmować się szkołą która z roku na rok reprezentuje niższy poziom zajmuje się zupełnie bezsensownymi zmianami nie wnoszącymi nic wartościowego (zapewne pomysł zamykania bramy jest jej kolejnym dziwnym wymysłem ponieważ za czasów dyrektora Otręby brama zawsze była otwarta). Zwolnienie najlepszych nauczycieli jak i zachowania Pani Ilskiej idealnie ukazuje jakimi wartościami się kieruje i co reprezentuje.

 • Absolwent III LO

  Teraz idź do pani prof. Ilskiej i powiedz jej to prosto w twarz, bez anonimowości, o ile starczy ci na tyle odwagi co masz w internecie

 • uczennica

  Takiemu nie wytłumaczysz on jest z PiS, nie ma szkoły , nie ma wykształcenia, duzo ryczy a nie ma racji, szkoda czasu na taka patologie

 • .:

  Przy ostatnim spotkaniu Pani Ilska udawała ze mnie nie zna co świadczy o jej kulturze osobistej a raczej jej braku, wiec myślę że nie ma sensu kłopotać się kolejnym spotkaniem twarzą w twarz

 • Anonim

  Pani profesor jak pięknie powiedziane :) szkoda ze w Polsce nędznych magistrów uczących w beznadziejnych szkołach nazywa się takim tytułem na który inni ciężko pracują

 • Wredziol

  Naprawdę nie rozumiem, dlaczego brama nie była zamknięta wcześniej... Wygląda na to, że cieć poczuł, że ma władzę.Jeżeli zakaz wynika z chęci zapewnienia bezpieczeństwu dzieciaków, to oczywiście nikt nie powinien wjeżdżać na teren szkoły. Ale to oznacza, że dyrekcja szkoły i cieć nie dopełnili swoich obowiązków i poprzez wcześniejsze niezamknięcie bramy spowodowali zagrożenie dla dzieciaków.O ograniczeniu możliwości korzystania ze swojego mienia przez kierowców nie warto nawet pisać, bo jest oczywiste. Oczywiście samochód może być unieruchomiony a nawet odholowany, ale przez Policję lub Straż Miejską.Ale rzeczywistym problemem jest parkowanie w taj okolicySuper, że mamy basen, ale mieszkając w bloku obok, tracę codziennie co najmniej kwadrans na szukanie miejsca parkingowego i często kończy się to zostawieniem samochodu kilkaset metrów dalej.

 • Mieszkaniec Kochłowic

  Opisana sytuacja nie tyczy się tylko opisanego basenu ale również szkoły podstawowej która znajduje się tuż przy basenie.Odwożąc dziecko do szkoły nie ma się gdzie zatrzymać.Z jednej strony wspomnień parking pełen osiedlowych samochodów z drugiej wybite słupki przy drodze uniemożliwiające chwilowe zatrzymanie.Pan Wypiór wpadł na genialny pomysł że słupkami.Tak utworzona 2 miejsca Kiss & Drive tylko że one również są zajęte przez mieszkańców a tym straż miejska się już nie interesuje

  • Mieszkaniec Kochłowic
   2019-11-06 22:44
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Tubylec

  mieszkaniec, a tak na nogach przejść się z dzieckiem do szkoły to nie łaska? botem rosną takie łamagi, jak ich rodzice 8 lat i krzywe kręgosupy, zer ruchu wszędzie autem ,nawet do kibla trzeba zajechać

 • Rafał Wypior

  Strefa działa od 7:00-9:00. Miejsc parkingowych jest 7.Pozdrawiam

 • Kasia

  Zakaz to zakaz, na ch.. drążyć temat! W dzisiejszych czasach ludzie są tak rozleniwieni, że gdyby tylko mogli to by tymi autami do szatni basenu wjechali!!!

 • Typ

  Znakow sie przestrzega .. na drodze jednokierunkowej tez pod prad pojedziecie bo jest znak ale tak wygodniej i blizej.? Dozorca bardzo dobrze zrobil i mialo sie to skonczyc mandatami dla kierowcow.. a najlepsze haslo ze dzieci zmarzly? Jak jak mrozu nie ma .. po drugie mogly czekac w samochodach gdzie jest cieplej ..

 • Ktoś

  Jeśli zaparkowałabym w takim miejscu gdzie jest zakaz wjazdu i gdy pani kasy informuje rodziców że mają wyjechać bo brama będzie zamknięta TO WYJEŻDŻAM i to z "podkulonym ogonem" a nie jak Ci rodzice wszczynający awantutę i ludziom którzy są w pracy uprzykrzam życie z powodu własnej głupoty (biedne dzieci cierpią za głupotę swoich rodziców i jeszcze mokre nie wysuszone!!! )

 • Ikar

  Dokladnie!

 • xxx

  jak zakaz to zakaz powinni dostać mandat

 • mieszkaniec

  Bezglendny mandat ito 500 zł plus5karne punkty, kto łamie przepisy karac do bulu,poto jes prawo,aby go respektowac,anie mondrowac jasne???.

 • Riko

  Faktycznie. Tłumaczenie istniejącego stanu zamykania wjazdu na teren szkoły jest moim zdaniem absurdalny. Przecież w trosce o bezpieczeństwo uczniów wjazd powinien być zamykany na cały okres trwania zajęć szkolnych, zaś otwarty po ich zakończeniu, aż do godziny 22, chyba że mój mózg tego nie ogarnia. Natomiast jak wyselekcjonować miejsca parkingowe dla określonych osób, to już zadanie trudniejsze. Na pewno postawić tabliczkę przy wjeździe na ten parking z opisem kto może tam parkować.Tylko czy to zda egzamin?.

 • antycwaniak

  Jak to? Po lekcjach zamyka, a o 22 otwiera. Coś tu chyba nie gra. Wydaje mi sie że cieć chciał zaszerefować.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.