Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złodzieje nadal kradną katalizatory w Rudzie Śląskiej!

 • Dodano: 2021-09-28 09:30

Rudzcy policjanci odnotowali w ostatnim czasie kolejne kradzieże katalizatorów z samochodów. Złodzieje działają głównie nocą, a samo wycięcie katalizatora z zaparkowanego samochodu zajmuje im zaledwie kilka minut. Policja apeluje do mieszkańców o czujność i zwracanie uwagi na obce osoby i pojazdy pojawiające się na osiedlowych parkingach.

Kradzieże katalizatorów to wciąż problem

Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Ostatnio nawet swoją uwagę skupiają na warsztatach samochodowych, na terenie których często stoi blisko siebie kilka samochodów. Cały proceder nie trwa długo, dlatego tak ważna jest reakcja mieszkańców lub przechodniów na to, co się dzieje wokół nas.

Jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie Policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to sam właściciel naprawia coś w swoim samochodzie, policjanci szybko wyjaśnią sprawę bez żadnych konsekwencji. Przy tego typu kradzieżach ogromne znaczenie ma czas reakcji, dlatego reaguj gdy widzisz obce podejrzanie zachowujące się osoby w twojej okolicy. Nigdy nie możesz mieć pewności, że złodziej nie czyha akurat na twoje mienie.

W każdej sytuacji dzwoń na numer alarmowy. Reaguj, nie akceptuj!

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • szkoda slów

  policja to powinna apelować do sądów o nie wypuszczanie tych ben cwałów i dawanie im jakiś dozorow policyjnych. to jest chore zeby wypuszczać zlodzieji na wolność . niema kary i tyle nikt sie nie boi konsekwecji. dziwne że normalni obywatele o tym wiedzą a ci co powinni ich karać panowie i panie w czarnych kitlach z orzelkiem na klacie jakoś nie

 • Marian

  Szkoda słów Ben cwał

 • Frog

  Jest popyt jest podaż - wlasciciele skupów bezkarnie skupują od złodziei.

 • elektryk

  przecież to wasze dorosłe dzieci kradną, do kogo macie teraz pretensje skoro tak wychowaliście sobie złodziei !!!

 • olo

  Jak miasto wyłącza lampy w ramach oszczędności to proceder kwitnie w sprzyjających warunkach. W razid czego rachunek za naprawę wyślę pani prezydent.

 • leon

  Olo, jak świecą lampy to złodziej lepiej widzi co wycina. Ale wyluzuj, w twoim Tico na pewno katalizatora nie wytną;)

 • olo

  Katalizator z mojego TICO droższy niż twój Passat w TDI

 • Mr

  Koleżance wycięli o 11:30 w słoneczny dzień pod bramą jednej z firmy. Wszystko zarejestrowały kamery. I co prezydent też winna? A może to przez słońce bo za mocno świeciło? Jak złodziej widzi że nikogo nie ma przez 10 minut to rozpocznie wycinanie proste. Pomysł nim napiszesz.

 • Tomtom

  Wyjątek potwierdza regułe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.