Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmarła Kasia Honorowicz - rudzianka przegrała nierówną walkę z nowotworem

 • Dodano: 2020-04-14 14:00, aktualizacja: 2020-04-27 09:35

Zmarła Kasia Honorowicz - druhna Hufca ZHP w Rudzie Śląskiej. Kasia walczyła z chrzęstniakomięsakiem. Niestety, rudzianka przegrała tę nierówną walkę z nowotworem.

Kasia była pogodną nastolatką. Uwielbiała sport - trenowała siatkówkę, tenis ziemny, oraz karate. Ogromną pasją dziewczyny było także harcerstwo, w którym aktywnie uczestniczyła wiele lat, zdobywając kolejne stopnie i sprawności. W drużynie nauczyła się grać na gitarze i jak sama mówiła, poznała wspaniałych ludzi, którzy byli dla niej drugą rodziną i wsparciem.

O chorobie Kasia dowiedziała się w czasie wakacji 2018 roku. Dziewczyna wyjechała ze znajomymi na wolontariat harcerski. Skarżyła się na ból pleców, ale lekarze nie widzieli przeciwwskazań do wyjazdu. Po 3 tygodniach Kasia zadzwoniła do mamy, nie mogła sprawnie chodzić, a ból w plecach się nasilił. W trybie pilnym została przyjęta na oddział neurologii z niedowładem nóg i jednej ręki. Po przeprowadzonych badaniach zdiagnozowano guza Ewinga w odcinku piersiowym kręgosłupa i natychmiast operowano. Już po tygodniu od operacji Kasia rozpoczęła chemioterapię, a po trzecim kursie otrzymała wyniki z Warszawy, na podstawie których zmieniono diagnozę na chrzęstniakomięsaka. Lekarze z oddziału neurochirurgii, gdzie Kasia była już wcześniej operowana, podjęli się wymiany kręgu Th1 na implant. Dziewczyna przeszła wiele operacji, a także chemioterapię i radioterapię.

Rudzianie nie raz i nie dwa pokazali, że mają ogromne serca i wspierali leczenie dziewczyny. Organizowano koncerty i pokazy sztuk walki. Niestety dzisiaj na stronie Hufca ZHP w Rudzie Śląskiej pojawiła się informacja, że Kasia przegrała walkę z rakiem. Rodzicom i całej rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

- Z przykrością informujemy, że po długiej chorobie odeszła od nas druhna Kasia. Mimo ogromnego zaangażowania rodziny i przyjaciół, nie udało się wygrać walki o jej powrót do zdrowia. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Będziemy tęsknić - Czuwaj! - napisał w imieniu instruktorów i harcerzy Hufca ZHP w Rudzie Śląskiej, Komendant hm. Marcin Różycki.

Komentarze (14)    dodaj »

 • ....

  Materiał sponsorowany czy o co chodzi? Tyle ludzi umiera w tym mieście, a wy wybieracie jedna i o niej piszecie? Jak musza się czuć bliscy innych osób? Albo piszecie o wszystkich, albo o nikim. Wstyd.

 • Klaudia

  Idz sie lecz czlowieku

 • Sąsiedzi

  Gdy smutek boli a słowa zbyt małe, by rozpacz wypowiedzieć - zostaje tylko milczenie pełne gorących łez i bliskość osieroconych serc. Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych. Łącząc się w żałobie i smutku, składamy kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmierci Kasi.

 • MAYA i bejli

  Kasiu wspominam twoj pobyt w jedlini placzemy

 • andre

  Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą … Czuwaj na wiecznej warcie.Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.

 • yahu pawul

  Serce pęka kiedy wspaniałe dziecko odchodzi bo ludzie ciągle są bezsilni wobec złej strony natury, która atakuje nas ślepo i bezlitośnie pomimo zadawanej ogromnym bólem procedury leczenia. Moi dwaj synowie trenują karate i znali bardzo dobrze Kasię. Z tego też powodu dotyczy nas ta przykrość i mocno zasmuca. Smutek tym większy, że odchodzi dziecko. To zawsze boli szczególnie mocno ...

 • Leszek

  Smutek i żal. Tak młoda osoba. Nie znalem tej dziewczyny, ale serce pęka czytając to. Dużo wytrwałości dla najbliższych.Kiedyś wszyscy się tam zobaczymy.

 • Iwona i Bartek

  Nie potrafię tego zrozumieć. Kasię pamiętamy też jako małą dziewczynkę, mądrą, rezolutną, lgnącą do ludzi. Monika i Marku wyrazy współczucia. Jesteśmy z Wami całym sercem.Iwona i Bartek B.

 • Drużynowa

  Odeszła na wieczną wartę ale w naszych sercach pozostanie na zawsze! Czuwaj.

 • Beata z rodziną

  Żal serce ściska nawet nie wiem jak wyrazić słowami ten ogromny ból i stratę . Zawsze Kasiu zostaniesz w naszych sercach i pamięci. Odeszłaś tak szybko że ani zapomnieć ani pogodzić się. Monisiu jesteśmy z tobą całym sercem. Wyrazy współczucia dla rodzinny

 • Justka

  Kasiu badz szczesliwa bez bólu czuwaj nad mamą.Amen

 • Kinga piochacz

  Wyrazy współczucia dla całej rodziny

 • Beata

  Wyrazy współczucia dla Rodziny. Szkoda takiej fajnej dziewczyny, pełnej pasji i chęci do życia. Dziś rzadko spotyka się wśród młodzieży takich zapaleńców. Wielka strata.

 • KT

  Kasia to JEST wspaniała, dobra, szczera i skromna dziewczyna. Żadnej walki nie przegrała. Walczyła ile się dało. Wyrazy współczucia dla rodziny, szczególnie dla Mamy.Kasiu, tam "u góry", mają wielkie szczęście, że do nich dołączyłaś. Czuwaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również