Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zobaczcie jak mali rudzianie bawili się podczas obchodów Dnia Dziecka!

  • Dodano: 2019-06-02 13:15

W sobotę obchodziliśmy najbardziej radosne święto w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji w Rudzie Śląskiej odbyło się wiele atrakcyjnych wydarzenia skierowanych do najmłodszych. Zobaczcie, jak mali rudzianie bawili się na kilku z nich.

Indiański Dzień Dziecka to impreza przygotowana przez Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Nasz Orzegów. Na najmłodszych w sobotę czekały atrakcje związane z motywami indiańskimi: pióropusze, amulety, tropienie zwierząt po śladach. Nie zabrakło malowania twarzy, modelowania balonów czy też konkursów z nagrodami.

- Co roku organizujemy Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Orzegowa. W tym roku chcieliśmy nietypowo uczcić ten dzień. Poprzez to wydarzenie chcemy dzieciom pokazać, jak wyglądali Indianie, jaką mieli kulturę i tradycję, a przy okazji chcemy, aby dzieci dobrze się bawiły - mówiła radna Agnieszka Płaszczyk.

Z okazji Dnia Dziecka również pod siedzibą Elsatu i Silemana, w Wirku została zorganizowana niezwykła impreza. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: gry, zabawy, dmuchany zamek, malowanie buziek czy modelowanie balonów!

- Świetna inicjatywa! Pogoda nam dopisała i dzieciaki dobrze się bawią - mówiła pani Aniela z Wirku. - Nie spodziewałam się, że będziemy mogli skorzystać z tylu atrakcji. Najbardziej podobały mi się gry i zabawy, w których mój synek i córka wzięli udział. Uśmiech na twarzach moich dzieci jest dzisiaj dla mnie największą radością - dodaje.

Kolejnym wydarzeniem, które przyciągnęło wielu mieszkańców naszego miasta, był Dzień Dziecka na Zgodzie i Jastrzębiu w dzielnicy Bielszowice. W programie imprezy znalazły się m.in.: warsztaty artystyczne, malowanie graffiti, zajęcia sportowe z piłki nożnej, zawody breakdance, przejażdżki samochodami terenowymi i motocyklami, fitness dla mam z dziećmi oraz ognisko z kiełbaskami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Zobaczcie jak mali rudzianie bawili się podczas obchodów Dnia Dziecka!

Komentarze (3)    dodaj »

  • Mamuśka

    Elsat i Silnet super zabawa. Ciągle akcja, zero nudy, dmuchany zamek, malowanie buziek i nie tylko. Rozdawano baloniki bez helu i z helem, wiatraczki, flagi, nagrody za konkursy dla milusińskich. Jedna z najlepszych imprez w Rudzie Śląskiej.

  • Anita

    Wszystko fajnie, pięknie... tylko tej muzyki co pu[...]ie wieczorem nie sposob słuchac, jakieś wyjce, kopanie do szafy, chociaż jestem osobą po 3o, nie można wytrzymać, czy wy nie macie innej muzyki?

  • Kermit The Fogg

    ale cenzura, matko...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również