Wiadomości z Rudy Śląskiej

ZUS w Rudzie Śląskiej ponownie otwarty!

  • Dodano: 2021-03-21 20:45

Od poniedziałku, 22 marca, Biuro Terenowe ZUS w Rudzie Śląskiej, będzie ponownie otwarte dla klientów. Tak jak dotychczas obsługa odbywać się będzie w godz. 8.00-15.00, od poniedziałku do piątku.


ZUS w Rudzie Śląskiej ponownie otwarty

Trzeba jednak pamiętać, że wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na bezpieczeństwo, zarówno klientów, jak i pracowników, osoby odwiedzające ZUS są wpuszczane do wewnątrz pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. 

- Zwracamy się z prośbą do naszych klientów, aby odwiedzali nasze placówki tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Tym bardziej że jeszcze w ubiegłym roku uruchomiliśmy szereg dodatkowych usług, które pozwalają naszym klientom załatwienie spraw w ZUS bez wychodzenia z domu, bez narażania się na kontakt z innymi osobami - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Jedną z takich usług, jest e-wizyta (www.zus.pl/e-wizyta), czyli wideorozmowa z pracownikiem sali obsługi klienta. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, smartfon lub komputer z kamerką i w ten sposób online zapytać o swoją sprawę w ZUS, lub skorzystać z porady. Korzystanie z takiej wizyty jest bardzo proste, nie trzeba mieć jakiś wyjątkowych umiejętności informatycznych, by to zrobić.


Wizytę w placówce można zamówić telefonicznie 

Te osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą taką wizytę zamówić sobie telefonicznie, wybierając dostępny dzień i godzinę spotkania. 

- Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo  należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty - wyjaśnia rzeczniczka. 

Na podany przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS. Mając zaplanowaną wizytę – mamy pewność, że danego dnia o wskazanej godzinie pracownik ZUS będzie do naszej dyspozycji, bez wcześniejszego oczekiwania na dostępność obsługi na SOK. 

Więcej informacji na temat telefonicznego umawiania wizyt ZUS można znaleźć TUTAJ.


Platforma Usług Elektronicznych

Umówić wizytę w ZUS można także poprzez Platformę Usług Elektronicznych. Sami wybieramy dogodną dla nas porę spotkania w urzędzie, bez oczekiwania. Osoby, które posiadają konta na PUE ZUS większość swoich spraw mogą załatwić zdalnie, przez Internet, tą drogą mogą również składa wnioski i dokumenty do ZUS. 

- Te rozwiązania przygotowaliśmy z myślą o wygodzie i łatwym dostępie do naszych usług, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej, gdy dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy zachować odpowiedni odstęp od innych osób, a także unikać większej grupy osób. Dlatego bardzo zachęcamy do korzystania z tych różnych form kontaktu z ZUS - dodaje rzeczniczka.

ZUS w Rudzie Śląskiej ponownie otwarty!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.