Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

5 sposobów na to, aby wprowadzić przytulny, zimowy nastrój w domu

  • Dodano: 2020-01-22 11:30

Zimą lubimy spędzać czas w swoim domu, a wieczorami odpoczywać przy książce czy ciekawym filmie. W tym okresie szczególnie zależy nam na tym, aby w mieszkaniu panowała przyjemna atmosfera. Co zrobić, aby wnętrze wyglądało bardziej przytulnie? Oto kilka sposobów na wprowadzenie zimowego, nastrojowego klimatu do swojego domu.

Niepowtarzalna atmosfera, czyli świąteczne oświetlenie

Łatwym i zazwyczaj tanim sposobem na stworzenie przyjemnej atmosfery we wnętrzu jest zakup światełek, które do niedawna kojarzyły się tylko z przystrajaniem choinki. Obecnie w sklepach, szczególnie w okresie przedświątecznym, można znaleźć specjalne światełka przystosowane np. do przywieszenia przy karnisza z zasłonami. Zazwyczaj są one montowane na całej długości okna i gęsto zwisają, co daje bardzo ładny efekt w mieszkaniu i ponadto jest widoczne na zewnątrz. Za kilkanaście złotych można też kupić światełka na cienkim druciku, które można ułożyć np. na regale z książkami, przymocować do ramy łóżka czy ułożyć na komodzie albo parapecie. Takie światełka są zasilane bateriami, co jest wygodne.

Kominki do wosków i świeczki - przyjemny zapach i delikatne światło

Jeśli marzysz o stworzeniu przyjemnej atmosfery w swoim mieszkaniu, warto wybrać się na zakupy i nabyć ładne świeczki. W sklepach jest naprawdę duży wybór tego typu produktów. Ostatnio popularnością cieszą się duże, stosunkowo szerokie, szklane naczynia, które mogą służyć zarówno jako wazon na kwiaty, jak i świecznik. Chcąc zadbać o ładny zapach, który będzie działał kojąco na zmysły, warto pomyśleć o kominku do wosków. Taki produktu nie zajmuje zbyt dużo miejsca i nie jest drogi, a jego zakup pozwala w prosty sposób wprowadzić przyjemną atmosferę do mieszkania.

Miękki koc do spokojnego odpoczynku

Zimą, jak wiadomo, temperatura za oknem bywa bardzo niska i nawet przebywając w ciepłym domu, często momentami odczuwamy nieprzyjemny chłód. To z tego powodu warto mieć zawsze pod ręką przyjemny dla skóry i miękki koc. Z pewnością użyjemy go nieraz, kiedy będziemy odpoczywać na kanapie. Koc jest nie tylko praktyczny, ale też stanowi ładny dodatek do wnętrza i sprawia, że wygląda ono na bardziej przytulne. Często można zauważyć, że im więcej dekoracji i przedmiotów znajduje się w pomieszczeniu (m.in. koce, poduszki, kwiaty), tym sprawia ono milsze wrażenie.

Coś dla bardziej wymagających, czyli kominek elektryczny

Wielu osobom zimowe wieczory kojarzą się z nagrzanym kominkiem, przez który widać płomienie i palące się kawałki drewna. Nie każdy jednak ma możliwość zainstalowania go w swoim domu czy mieszkaniu. Stąd też popularnością wśród konsumentów cieszą się modele elektryczne. Są one zdecydowanie łatwiejsze w montażu i użytkowaniu, nie wymagają tak skomplikowanej konserwacji i można je zainstalować właściwie wszędzie. Kominek elektryczny to bez wątpienia sprzęt, który wprowadzi niepowtarzalny nastrój do mieszkania.

Przyjemna, świąteczna muzyka

Tanim sposobem na zadbanie o przyjemną atmosferę jest odpowiednia muzyka. Nie trzeba włączać ją głośno, a ciche melodie okazują się często przyjemniejsze. Wiele osób uważa, że w zimowe wieczory najlepiej sprawdzają się świąteczne utwory, jednak nie trzeba ograniczać się w tej kwestii. Warto wybierać przede wszystkim taką muzykę, która nam się najbardziej podoba i dzięki której możemy się zrelaksować i wyciszyć.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.