Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aplikacja do namierzania telefonu

  • Dodano: 2022-05-06 05:45, aktualizacja: 2022-05-06 05:55

Internet to dzisiaj doskonałe źródło wiedzy na niemal każdy temat i doskonały przykład na rozwój technologii, które coraz odważniej wkraczają w najróżniejsze aspekty naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku telefonów komórkowych, z których dziś tak naprawdę korzysta niemal każdy. Spora wartość smartfonów i danych, które zawierają sprawia, że są one łakomym kąskiem dla złodziei i znalazców zagubionych sprzętów. Okazuje się jednak, że z pomocą sieci możemy stracony telefon namierzyć i zlokalizować.

Narzędzia namierzające telefon - jak zlokalizować urządzenie?

Na samym początku warto zadać sobie pytanie, dlaczego warto zadbać o możliwość zlokalizowania naszego telefonu. Spowodowane jest to zarówno wysoką wartością samego urządzenia, jak i danymi czy dokumentami, które przechowujemy w jego pamięci wewnętrznej. Coraz częściej korzystamy też z możliwości bezgotówkowych płatności za pośrednictwem naszego smartfonu. Wszystko to sprawia, że urządzenie w niepowołanych do tego rękach może sprawić nam sporo problemów - mowa tu o kradzieży tożsamości czy nieautoryzowanym dostępie do konta bankowego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób interesuje się możliwością namierzenia telefonu i określenia jego aktualnego położenia. Okazuje się, że dziś tego rodzaju narzędzia są dostępne dla każdego i można z nich skorzystać nawet bezpłatnie (tego rodzaju rozwiązania oferuje chociażby firma Google czy Apple). Pozwalają one na zlokalizowanie sprzętu i jego zdalne zablokowanie (oraz wymazanie jego danych wewnętrznych). Na rynku znajdziemy też wiele płatnych rozwiązań, które oferują jeszcze szerszą paletę rozwiązań i możliwości. Jak wybrać najlepsze z nich?

Co oferują płatne aplikacje do namierzania?

Wśród płatnych aplikacji do namierzania telefonów z pewnością warto wyróżnić program, który powiązany jest z serwisem https://lokalizo.pl. Za jego pośrednictwem uzyskamy zarówno obecną lokalizację urządzenia, jak i historię jego położenia. Dzięki aplikacji będziemy mogli także sprawdzić kopie wiadomości tekstowych i listę połączeń przychodzących i wychodzących - takie rozwiązanie może zainteresować na przykład rodziców, którzy chcą mieć kontrolę nad urządzeniami swoich pociech. Warto pamiętać, że do prawidłowego działania aplikacja wymaga zainstalowania na namierzanym urządzeniu (do tego z kolei wymagana jest zgoda właściciela urządzenia). Aplikacja pozwala na lokalizowanie nawet dziesięciu telefonów jednocześnie. Na jej oficjalnej stronie znajdziemy cennik, regulamin, zakres usług i zasady działania, z którymi warto zapoznać się przed skorzystaniem z tego rozwiązania. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.