Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czujniki ruchu w inteligentnym domu - zobacz, co potrafią nowoczesne systemy

  • Dodano: 2019-01-18 12:15

Kiedyś inteligentne rozwiązania dla domu były zarezerwowane tylko dla nowo powstających budynków oraz bardzo zamożnych konsumentów. Dziś nawet stary dom może stać się inteligentny, a koszty takiego przedsięwzięcia stają się coraz bardziej dostępne dla większości użytkowników. Różnorodne rozwiązania typu "smart home" zyskują na popularności, gdyż w znacznym stopniu podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Czy warto inwestować w instalacje inteligentnego domu?

Czy mój dom może stać się inteligentny?

Obecnie, dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowej, montaż urządzeń dedykowanych dla inteligentnego domu nie wiąże się już z koniecznością generalnego remontu całego mieszkania i znacznie obniża koszty takiego przedsięwzięcia. Co najważniejsze, technologia bezprzewodowa umożliwia nam kontrolę nad urządzeniami powiązanymi z systemem za pomocą smartfona czy tabletu. Tym samym w każdym miejscu na świecie mamy pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym mieszkaniu.

Nowoczesne systemy sterowania domem - co to takiego?
Decydując się na instalację typu "smart home", dostajemy mnóstwo możliwości. Możemy np. sterować roletami okiennymi, bramą garażową, klimatyzacją, ogrzewaniem czy oświetleniem. Inteligentny dom to również bezpieczny dom. Zastosowanie czujników dymu, gazu oraz wilgoci chroni i ostrzega nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, takimi jak wyciek gazu albo zalanie.

Czujniki ruchu, czyli bezpieczeństwo i ekonomia

Wykorzystanie czujników ruchu w systemach inteligentnych domów nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo, ale również może w znacznym stopniu wpłynąć na obniżenie kosztów zużycia gazu lub prądu. Zastosowanie czujników ruchu w charakterze antywłamaniowym jest jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań. Możemy umieścić je w okolicy drzwi wejściowych, garażowych oraz przy oknach oraz połączyć z systemem alarmowym. Czujniki ruchu połączone z systemem oświetlenia mogą również zniechęcić, a nawet odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Bardzo ciekawym i ekonomicznym rozwiązaniem jest ponadto wykorzystanie czujników ruchu jako elementu ograniczającego zużycie energii elektrycznej, dzięki zamontowaniu ich np. w wentylatorach łazienkowych oraz oświetleniu wewnątrz budynków.

Nowoczesny system sterowania domem to inwestycja na lata, która szybko zwróci się, zwiększając komfort mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz obniżając comiesięczne rachunki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.