Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czyszczenie megasoniczne - w jaki sposób przydaje się w domu?

  • Dodano: 2024-05-29 11:15, aktualizacja: 2024-06-06 16:57

Czyszczenie megasoniczne to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Okazuje się, że każdy z nas może przekonać się, jak wiele korzyści płynie z czyszczenia megasonicznego w swoim domowym zaciszu. Chodzi tutaj oczywiście o wyjątkowe właściwości profesjonalnych myjek do żywności, które wykorzystują technologie czyszczenia megasonicznego. Czym dokładnie jest czyszczenie megasoniczne oraz dlaczego warto dbać o mycie żywności? Szczegółowo objaśniamy to w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Czym jest czyszczenie megasoniczne? Wyjaśniamy! 

Czyszczenie megasoniczne (z angielskiego megasonic cleaning) to określenie dla czyszczenia akustycznego, które jest powiązane w bezpośredni sposób z czyszczeniem sonicznym. Mianem tym określa się łagodniejszy mechanizm oczyszczania.

Jego wyróżniającą cechą jest fakt, iż w tym przypadku ryzyko uszkodzenia struktury podlegającej oczyszczaniu jest znacznie ograniczone. Omawianą technologię na szeroką skalę wykorzystuje się na różne sposoby w rozmaitych gałęziach gospodarki, na przykład przy oczyszczaniu implantów medycznych, czyszczeniu części przemysłowych bądź przy oczyszczaniu wafli krzemowych. Liczba możliwości jest naprawdę wyjątkowo szeroka. 

Czyszczenia megasoniczne w myjkach do żywności 

Warto wiedzieć, że o tym, jak doskonałe są właściwości czyszczenia megasonicznego może przekonać się każdy w swoim domowym zaciszu. Jak to możliwe? To bardzo proste. Chodzi tutaj oczywiście o zakup specjalnej myjki do żywności bazującej na technologii megasonic cleaning.

Jednym z profesjonalnych urządzeń, które wykorzystuje tę nowatorską oraz wysoce skuteczną technologię, jest Milerd Detoxer. Zastosowanie tej technologii powoduje, że ultradźwiękowa myjka do warzyw i owoców wykazuje się bardzo wysoką efektywnością w zakresie dezynfekcji żywności. Dzięki temu nie ma ryzyka, że w spożywanych przez nas pokarmach będą znajdowały się groźne dla zdrowia bądź życia zanieczyszczenia. Dodatkowo, wykorzystując omawianą myjkę można również dezynfekować nie tylko jedzenie, ale również zabawki i akcesoria dla dzieci, biżuterię oraz wiele innych przedmiotów.

Warto nadmienić, że skuteczność technologii oczyszczania megasonicznego, którą stosuje się w myjce firmy Milerd, została potwierdzona przez badania laboratoryjne. Wskazane badania przeprowadzono w Polsce oraz poza granicami naszego kraju, między innymi w Szwajcarii. Z analiz wynika również, że korzystanie z Milerd Detoxer nie przyczynia się do utraty substancji odżywczych ani witamin zawartych w pożywieniu, co jest niezwykle ważnym atutem tego urządzenia. Jest to możliwe dzięki temu, iż Detoxer działa w ten sposób, że nie ingeruje w strukturę oczyszczanych produktów. Dodatkowo, po tym jak użyje się tego urządzenia, pozostałość glifosatu jest 5-krotnie mniejsza w porównaniu z myjkami starszych generacji. 

Dlaczego warto dbać o jakość spożywanej żywności? 

To, jaka jest jakość spożywanej żywności, jest kwestią niezwykle ważną. Trzeba mieć świadomość tego, iż jeśli je się pokarmy zawierające niewidoczne dla oka bakterie, alergeny, pestycydy bądź substancje chemiczne, może to nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Systematyczne stosowanie myjki do żywności może nas przed tymi zagrożeniami skutecznie uchronić. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.