Wiadomości z Rudy Śląskiej

Darmowe ogłoszenia sprzedaży mieszkań i domów. Jak skutecznie przeglądać oferty?

  • Dodano: 2021-12-21 11:00

Poszukiwania mieszkań i domów na sprzedaż to nie lada wyzwanie. Oczywiście rynek wtórny i deweloperski jest pełen okazji, ale cała sztuka polega na odpowiednim namierzeniu tej jedynej, na którą się zdecydujemy. W całym tym ofertowym bogactwie na pomoc przychodzą narzędzia oferowane przez serwisy ogłoszeniowe.

Witryny tego typu agregują wszelkie wystawione na nich opcje i wyświetlają użytkownikowi zestaw gotowych propozycji. Są to jednak w większości przypadków darmowe ogłoszenia,  więc znaleźć można naprawdę ogromną ich różnorodność. Oznacza to więc, że konieczne będzie odpowiednie wyselekcjonowanie najlepszych opcji, które pojawiają się na ekranach.

Jak przeglądać oferty sprzedaży mieszkań i domów?

Proces filtrowania wszystkich wyników pojawiających się podczas wyszukiwania bywa naprawdę długi. W niektórych przypadkach poszukiwania idealnego rozwiązania zajmują nawet kilka miesięcy. Wynika to jednak z dbałości o szczegóły, która jest cechą niezwykle pożądaną w przypadku tak dużych zakupów. Kupienie mieszkania lub domu w końcu jest transakcją wartą przynajmniej kilkaset tysięcy złotych.

Żeby proces przeszukiwania ofert stał się prostszy, portale ogłoszeniowe dają użytkownikom w ręce zestaw narzędzi, które ułatwiają nieco nawigowanie po nich. Stąd coraz bardziej rozbudowane możliwości filtrowania wyników wyszukiwania, narzucania przeróżnych kryteriów i filtrów, a także sortowania tego, co system pokazuje. Możliwe jest tym samym poukładanie całości chronologicznie lub według cen.

Czy to dobry moment na kupowanie nieruchomości?

W czasie, gdy cała gospodarka jest raczej niestabilna, tak duże zakupy wydają się być ryzykowną decyzją. Jak się jednak okazuje, rosnące ceny nieruchomości mogą okazać się w tym wszystkim ratunkiem dla szalejącej inflacji.

Ostatnie lata pokazały, że wzrosty średnich cen za metr kwadratowy były o wiele wyższe niż te, które widzimy na wykresach inflacji. Tym samym majątek zainwestowany w mieszkanie lub dom staje się „odporny” na wyniszczające działanie pieniądza tracącego wartość. Przy odpowiednim ekonomicznym krajobrazie możliwe jest także zarobienie nieco na mieszkaniu w długoterminowej perspektywie.

Nie każdy jednak jest zainteresowany kupnem mieszkania ze względów inwestycyjnych, a potencjalne zyski wcale nie przemawiają do każdego kupującego. Zamiast tego, większość osób decyduje się na taki zakup z myślą o założeniu nowego domu. Skoro więc jest to decyzja czysto konsumpcyjna i wynika z potrzeby, długoterminowe zwroty nie są aż tak istotne.

Obecne mocne ożywienie na rynku nieruchomości wynika po części z tego, że ceny rosną zaskakująco szybko. Ten trend rozpoczął się w całej Polsce kilka lat temu i nic dziwnego, że właściciele mieszkań decydują się na sprzedaż. Ostatnie wzrosty (w niektórych częściach kraju dochodzące do 200% w trakcie pięciolecia) wręcz zachęcają do sprzedawania mieszkań. Dlatego też obecnie rynek pełny jest opcji z różnych półek cenowych.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.