Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie na życie i zdrowie? Najważniejsze powody

  • Dodano: 2019-07-25 06:15, aktualizacja: 2019-07-25 06:26

Zaproponowano ci w pracy zbiorową polisę, ale zastanawiasz się, czy oprócz tego wykupić indywidualne ubezpieczenie na życie i zdrowie? W tym artykule poznasz kilka powodów, które pokażą ci, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Bezpieczeństwo finansowe w razie utraty pracy

Często towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wsparcie także w sytuacji, gdy nieoczekiwanie stracisz pracę. Będziesz wtedy mógł liczyć na dodatkowe środki, które pomogą ci stanąć na nogi. Może się też zdarzyć, że na wskutek wypadku stracisz całkowitą zdolność do wykonywania swojego zawodu. Wówczas także ubezpieczyciel powinien udzielić ci pomocy, wypłacając stosowną ilość pieniędzy w ramach podpisanej umowy. Z tego względu zawczasu, przed zakupem polisy, sprawdź na jakie kwoty odszkodowania możesz liczyć w podobnej sytuacji.

Spokojny powrót do zdrowia

Niestety, wypadki chodzą po ludziach. Z tego względu, że utrata zdrowia to zawsze niespodziewane zdarzenie, warto wcześniej zadbać o stosowne indywidualne ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu świadczeniu, w każdym momencie po złożeniu wymaganych dokumentów, będziesz mógł zwrócić się do ubezpieczyciela po wsparcie w tym trudnym czasie. Dzięki tym środkom, oraz dodatkowemu wariantowi medycznemu (np. w Uniqa nazywa się on Medical Assistance), w ramach którego możesz np. pozwolić sobie na pobyt w szpitalu wraz z dzieckiem czy telefoniczne konsultacje z lekarzem, będzie ci o wiele łatwiej przechodzić okres rekonwalescencji.

W razie śmierci bliskiej osoby

Zazwyczaj indywidualne ubezpieczenia zdrowotne i na życie obejmują także takie wydarzenia, jak śmierć osób bliskich ubezpieczonego. Jak wiadomo, przygotowania do pogrzebu to nie tylko przykry obowiązek, ale i kosztowny. Stąd otrzymane w ramach polisy środki pozwolą Ci pokryć część wydatków związanych z opłatami administracyjnymi związanymi z pochówkiem oraz zakupem trumny. Warto mieć takie wsparcie, ponieważ dzięki temu w chwili kryzysowej ściągasz z głowy niepotrzebny, związany z finansami problem.

Zabezpieczenie swojej rodziny

Pamiętaj, że tego rodzaju świadczenie pozwoli ci ochronić nie tylko siebie, ale w tym także twoich bliskich. W razie, gdybyś przedwcześnie zmarł, twojej rodzinie zostanie wypłacone odszkodowanie o wysokości ustalonej w OWU. To niezwykle ważny aspekt, o którym wiele osób nie myśli wcześniej, zostawiając rodzinę w kłopotliwej sytuacji finansowej. Jeśli chciałbyś nie należeć do tego grona, już dziś zdecyduj się na dodatkowe indywidualne ubezpieczenie zdrowotne i na życie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Elwira

    to jest przykre, ale prawdziwe. w dzisiejszych czasach niestety ciezko o terminy i dobrych specjalistow na nfz i wiekszosc osob ucieka w prywatne ubezpieczenia i uslugi. Nie ma sie co dziwic, skoro np diagnostyka ma w swojej ofercie swietne pakiety badan, ktore mozna wykupic w kompletach taniej :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.