Wiadomości z Rudy Śląskiej

Doczepiane włosy - jak dobrać kolor?

  • Dodano: 2020-12-30 11:00

To, czy efekt przedłużania włosów spełni Twoje oczekiwania, zależy od kilku czynników: wybranej metody, umiejętności stylisty, rodzaju dopinek i...ich koloru. Jak dobrać barwę doczepów, aby osiągnąć naturalny rezultat? Podpowiadamy.

Przedłużanie włosów to nowoczesny zabieg, który pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin w spektakularny sposób przedłużyć i zagęścić fryzurę. Na czym polega?

Na czym polega przedłużanie włosów?

Zabieg przedłużania polega na połączeniu cienkich pasemek naturalnych włosów z doczepami, które do złudzenia przypominają ich strukturę. W zależności od metody spoiwem łączym oba elementy są:

  • cienkie keratynowe zgrzewy, które pod wpływem wysokiej temperatury topią się i skutecznie spajają naturalne i doczepiane włosy (metoda keratynowa);
  • cienkie obrączki (opcjonalnie - wypełnione silikonem) wykonane z aluminium, miedzi lub brązu (metoda na ringi);
  • silikonowe taśmy z klejem (metoda kanapkowa).

W zależności od swoich potrzeb przy pomocy doczepów możesz przedłużyć i/lub zagęścić pasma. Efekt zabiegu może być bardzo naturalny lub prawdziwie widowiskowy.

Jakie czynniki wpływają na efekt zabiegu?

Aby efekt zabiegu w pełni spełni Twoje oczekiwania, zanim go wykonasz zwróć uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • doświadczenie stylisty. Jeśli rozważasz przedłużenie lub zagęszczenie włosów, znajdź fryzjera, który specjalizuje się w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Oddając swoje włosy w ręce eksperta zachowasz pewność, że efekt będzie dokładnie taki jakiego oczekujesz, a naturalne pasma pozostaną w dobrej kondycji; 
  • metodę. Ze względu na fakt, że podczas zabiegu fryzjer używa wysokiej temperatury metoda keratynowa jest szczególnie polecana posiadaczkom zdrowych mocnych włosów, bez skłonności do wypadania czy łamania. Właścicielki delikatnych, osłabionych zabiegami fryzjerskimi pasm mogą śmiało sięgnąć po metodę kanapkową. To właśnie ona, zdaniem ekspertów, jest obecnie najdelikatniejszą (choć także najdroższą) na rynku metodą przedłużania i zagęszczania włosów. Metoda na ringi harmonijnie łączy delikatność z przystępna dla portfela ceną;
  • rodzaj dopinek. Przedłużając i zagęszczając włosy możesz skorzystać z syntetycznych lub naturalnych doczepów. Choć cena syntetyków jest niższa, niższa jest rownież ich jakość. Charakterystyczny plastikowy blask sprawia, że fryzura stworzona z ich pomocą wygląda sztucznie i nienaturalnie. Maksymalnie naturalny efekt pozwolą Ci osiągnąć naturalne doczepy słowiańskie. Ich struktura do złudzenia przypomina strukturę włosów Polek. Jeśli fryzjer użyje właśnie ich, nikt nie zorientuje się, że Twoja piękna fryzura nie jest dziełem natury.
  • kolor. Aby efekt zabiegu był zgodny z Twoimi oczekiwaniami, nie mniej ważne od umiejętności stylisty i rodzaju dopinek jest ich kolor. Jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jak dobrać kolor doczepów, aby osiągnąć naturalny efekt?

Jako ogólną zasadę należy przyjąć, że kolor doczepów powinien być maksymalnie zbliżony do koloru naturalnych włosów. Biorąc pod uwagę fakt, że paleta dostępnych na rynku odcieni jest naprawdę szeroka, nie powinnaś mieć żadnego problemu ze znalezieniem tego jedynego.

Rada: jeśli kupujesz doczepy w sklepie internetowym i nie możesz przyjrzeć się im osobiście, poproś o pomoc obsługę. Doświadczone w tym zakresie pracownice poproszą Cię zapewne o przesłanie zdjęcia fryzury zrobionego w dziennym świetle. Na jego podstawie wybiorą dopinki, które będą najlepiej harmonizować z naturalnym odcieniem i pasować do Twojego typu urody.

Aby przedłużane włosy wyglądały pięknie i zdrowo

Dobrana do struktury Twoich włosów metoda, doświadczona ręka stylisty i naturalne doczepy w harmonijnym odcieniu sprawią, że efekt zabiegu przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Aby zatrzymać go na dłużej, zadbaj o właściwą pielęgnację przedłużanych włosów.

Pamiętaj, że w przeciwieństwie do naturalnych pasm dopinki są pozbawione źrodła wewnętrznego nawilżania. Podstawowym elementem ich pielęgnacji powinno być więc nawilżanie.

Do mycia włosów przedłużanych używaj letniej wody i delikatnych nawilżających szamponów bez alkoholu. To właśnie on powoduje nadmierne przesuszanie i utratę blasku.

Po każdym myciu wmasuj w dopinki lekką odżywkę. Omijaj miejsca łączeń. Aktywne składniki kosmetyków mogą je osłabić.

Po umyciu zawiń włosy w ręcznik i poczekaj, aż oddadzą nadmiar wody. Nie wycieraj ich i nie trzyj.

Czesz włosy kilka razy dziennie specjalną szczotką, którą dostałeś od fryzjera. Nie używaj tradycyjnych szczotek i grzebieni, zwłaszcza tych z wąsko rozstawionymi ząbkami.

Przed zaśnięciem zwiąż doczepy w warkocz. W ten sposób zmniejszysz ryzyko skołtunienia i splątania pasm.

Źródło: https://besthair.pl/

Doczepiane włosy - jak dobrać kolor?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.