Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dom – bezpieczna przystań, gdzie każdy chce czuć komfort

  • Dodano: 2022-11-21 09:30

Od samego początku przeznaczeniem domu było zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie w nim mieszkającej. Dach nad głową i ciepło domowego ogniska było przyczyną komfortu, o który starał się każdy. Współcześnie w tej kwestii nie zmieniło się zbyt wiele, jednak postęp technologiczny sprawił, że mamy o wiele więcej możliwości ochrony naszego domostwa. W dzisiejszych czasach, kiedy wzrasta procent włamań i nieproszonych wtargnięć na posesję, ochrona swojego mienia jest wręcz konieczna. Na szczęście rynek obfity jest w różnorodne wynalazki, dzięki którym możemy zwiększyć bezpieczeństwo we własnym domu i jego najbliższej okolicy.

ABC bezpieczeństwa. O czym warto pamiętać?

Ofiarom włamań najczęściej padają mieszkańcy domów jednorodzinnych i mieszkań parterowych – głównie ze względu na ułatwione wejście przez taras, drzwi czy niedokładnie przymknięte okna. Żeby tak się nie stało, istotna jest inwestycja w okna i drzwi tarasowe o porządnych okuciach, w dodatku z szybą, którą nie jest łatwo stłuc. Mieszkając na wyższych piętrach nie powinniśmy pozostawiać okien i drzwi balkonowych otwartych – często nieuwaga i brak zabezpieczeń jest niczym nieświadome zaproszenie nieproszonego gościa do swojego lokum. Doskonałą opcją jest również montaż rolet czy żaluzji zewnętrznych, które znacznie utrudniają włamywaczowi przedostanie się do środka. Posiadaczom samochodów poleca się montaż solidnej bramy garażowej – zwłaszcza wtedy, gdy garaż stanowi nieodłączną część całego domu i da się przejść z niego prosto do wnętrza domu. Do jednych z najpopularniejszych systemów zabezpieczeń obecnych na dzisiejszym rynku należą wideodomofony. Od kilku lat obserwuje się ich dominację nad jakimikolwiek innymi systemami bezpieczeństwa – wynika to z ich wysokiej funkcjonalności i atrakcyjnej ceny. Najważniejsza różnica między wideodomofonem a standardowym domofonem to rejestracja obrazu. Możemy więc bez podnoszenia słuchawki dowiedzieć się, kto stoi przy bramie lub przed drzwiami. To doskonała opcja, gdy dom zamieszkiwany jest przez osoby starsze lub dzieci – wystarczy wytłumaczyć im, aby nie otwierali drzwi osobom, których nie rozpoznają na kamerze. Sposobem złodziei często jest podawanie się za kogoś innego, zwłaszcza gdy celem jest obrabowanie osób starszych. Widok na okolice bramy czy drzwi skutecznie uniemożliwia im przekroczenie progu.

Dbaj o bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy nie ma cię w domu

Innowacyjne wideodomofony wyposażone są w opcję sterowania systemem z pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu nawet jeśli wyjedzie się na wakacje lub podróż w celach biznesowych i tak można sprawować kontrolę nad swoim domem. Systemy te mają funkcję zapisywania obrazu i alarmowania o jakichkolwiek próbach wyłączenia alarmu lub przedostania się do mieszkania. To spora dogodność, zwłaszcza dla osób, które nieczęsto bywają w domu przez dłuższy czas. Gdzie zakupić funkcjonalny wideodomofon w atrakcyjnej cenie? Wśród producentów systemów bezpieczeństwa istotną rolę odgrywa 5Tech – firma z wieloletnim doświadczeniem, oferująca nowoczesne wideodomofony w przystępnych cenowo wariantach. Na stronie 5Tech.pl znajduje się cała gama akcesoriów elektronicznych opracowanych przez ekspertów od elektroniki – przedmioty te cechują się wysoką jakością oraz doskonałymi parametrami. Ich cena również nie jest wygórowana, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na zakup. Wiele osób traktuje zapewnienie bezpieczeństwa domownikom jako priorytet; postęp technologiczny pozwala na spore manewrowanie różnymi możliwościami ochrony. Dobry wideodomofon jest jedną z takich opcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.