Wiadomości z Rudy Śląskiej

Domena dla sklepu internetowego – jak wybrać odpowiednią domenę i serwer?

  • Dodano: 2024-04-18 16:15

Uruchomienie własnego biznesu e-commerce od podstaw wymaga przede wszystkim szczegółowego zaplanowania przyszłych działań. Zacznij od analizy rynku, oszacowania swoich możliwości oraz przygotowania budżetu. W kolejnych krokach możesz zacząć działać w zakresie wyboru domeny, hostingu i uruchomienia strony sklepu www.

Żaden sklep internetowy nie będzie w stanie osiągnąć sukcesu bez odpowiednio dopasowanej domeny, serwera oraz spersonalizowanego designu witryny. To podstawa w biznesie  e-commerce. A zatem jaka domena będzie optymalna dla sklepu www? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Przejrzyj poradnik i dowiedz się więcej!

Idealna domena dla sklepu internetowego, czyli jaka? 3 proste zasady

Idealnie dobrana domena dla działalności w internecie powinna przede wszystkim wskazywać na nazwę przedsiębiorstwa oraz przykuwać uwagę potencjalnych odbiorców. 

Zacznij od wyboru nazwy domeny, która powinna:

  • Dodawać firmie profesjonalizmu – jeśli dobrze dopasujesz nazwę swojej domeny, pamiętaj, aby ta była spójna z profilem działalności Twojego sklepu. To pozytywnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa w sieci.
  • Sprawiać, że sklep internetowy będzie łatwo wyszukać – im prostsza do napisania nazwa domeny, tym łatwiej potencjalni klienci znajdą Cię w sieci.
  • Umożliwiać prowadzenie skutecznych działań SEO – choć według wielu wskazać nazwa domeny nie wpływa bezpośrednio na skuteczność działań SEO, to jednak może realnie wpływać na to, jak szybko marka osiągnie sukces w sieci.

Zapamiętaj, że odpowiednio dopasowana domena dla sklepu internetowego to połowa sukcesu. Jeśli nazwa jest prosta, łatwa do wymówienia i zapamiętania – wtedy Twoje szanse na sukces w e-commerce są o wiele większe.

Jak wybrać nazwę domeny dla sklepu online? Najlepsze porady w pigułce

Zanim zdecydujesz się na konkretną domenę dla swojego biznesu, skorzystaj z kilku praktycznych wskazówek. Podczas dopasowywania nazwy dla swojego biznesu online, zwróć uwagę na to, aby ta była:

  • zwięzła,
  • prosta do zapamiętania,
  • możliwie jak najkrótsza,
  • składająca się wyłącznie z liter, bez znaków interpunkcyjnych.

Idealna nazwa domeny prawdopodobnie nie istnieje. Musisz zawsze starać się dopasować nazwę do rodzaju prowadzonej działalności i grupy docelowej, w którą celujesz z ofertą swojego sklepu internetowego.

Ile może kosztować domena dla sklepu internetowego?

Całkowite koszty związane z zakupem domeny dla sklepu online to początkowo wydatek maksymalnie kilkudziesięciu złotych rocznie. Wraz z rosnącą popularnością marki utrzymanie domeny staje się coraz droższe.
W skrajnych przypadkach po kilku latach roczny abonament na własność domeny to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli zamierzasz prowadzić swój biznes online, staraj się uwzględnić w budżecie marki rosnące koszty związane z utrzymaniem swojej domeny.

Dzięki temu unikniesz ryzyka, że rosnące wydatki nadwyrężą budżet przedsiębiorstwa. 

Zawsze staraj się wybrać optymalną nazwę domeny, ustalić rozsądny budżet na jej utrzymanie, a sukces będzie gwarantowany.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.