Wiadomości z Rudy Śląskiej

Efektywne działanie floty samochodowej

  • Dodano: 2019-08-29 06:15, aktualizacja: 2019-08-29 06:55

Efektywnie działająca flota pojazdów jest sumą dwóch czynników: korzystania z najnowszych rozwiązań technologii optymalizacyjnej i odpowiednich samochodów należących do przedsiębiorstwa. Aby osiągnąć ten efekt, niezbędne jest zwrócenie się ku rozwiązaniom telematycznym przeznaczonym do zarządzania taborem. Wdrożenie takich systemów pozwala zarówno na ulepszenie zarówno jego funkcjonalności, jak i działania całej firmy.

Obecnie monitoring GPS przestał być jedynie ograniczonym narzędziem przeznaczonym do wyłącznego zaznaczania poszczególnych punktów na danym układzie mapowym. Został wykorzystany do stworzenia nowoczesnej platformy korzystającej z zalet rozwiązań telematycznych, znacznie poszerzających jego możliwości.

Informacje przez nią generowane pozwalają na wyłapanie nieprawidłowości, z powodu których flota może działać w sposób nieprawidłowy, czyt. zbyt kosztowny oraz nieoptymalny. Oferowane przez Verizon Connect rozwiązania telematyczne, których rdzeniem jest lokalizator GPS wraz z zaawansowanym oprogramowaniem do zarządzania flotą, cechują się wieloma zaletami, a poniżej zostanie wymienione kilka z nich.

Prędkość komunikacyjna

Prawidłowe wykonywanie poszczególnych zleceń dla klientów nie będzie możliwe bez szybkiego strumienia komunikacyjnego między osobami zarządzającymi taborami samochodowymi a kierowcami. W tym kontekście zaimplementowane w monitoringu GPS od Verizon Connect rozwiązania telematyczne pozwalają na:

  • modernizowanie tras przejazdów,
  • automatyczne powiadamianie kadry o wszelkich zmianach,
  • adaptowanie się do nawet skrajnie negatywnych sytuacji drogowych i logistycznych w celu zachowania systematyczności pracy.

Gwarancja wydajnych przejazdów

Monitoring generuje raporty z zawartymi tam podsumowaniami wydajności pojazdów. Oznacza to, że są one w stanie oszacować faktyczne zużycie paliwa oraz, co równie istotne, ocenić styl jazdy kierowcy. Dzięki temu zminimalizowane zostaną finanse eksploatacyjne, a zwiększone zostanie bezpieczeństwo pracy z powodu chociażby ograniczenia prędkości. Pozwala to zapobiec wielu niekorzystnym sytuacjom zanim w ogóle się wydarzą.

Maksymalizacja skuteczności działań

Verizon Connect zdaje sobie sprawę, że w transporcie liczy się właściwe działanie wszystkich podmiotów przedsiębiorstwa. Zatem nie bez znaczenia jest ewentualna nieaktywność kierowców, pozwalających sobie na zbyt częste przerwy lub wykorzystujących pojazdy floty do celów innych, niż zawodowe. Za sprawą lokalizacji GPS istnieje możliwość identyfikacji tego rodzaju nieprawidłowości, co zaowocuje punktualnym realizowań zleceń i niwelowaniem ryzyka obniżenia konkurencyjności firmy.

Automatyczne przypominanie o sprawach konserwacyjnych

Zarządzanie flotą, tym bardziej liczącą kilkadziesiąt pojazdów jest czynnością wymagającą, a dodatkowo trzeba je regularnie serwisować. Telematyka monitoringu GPS jest zdolna do planowania i umieszczania w kalendarzu powiadomień o nadchodzących terminach, w których to zostanie dokonana konserwacja zapobiegawcza. Przez to samochody będą zawsze gotowe do działania.

Podsumowanie

Jak widać, zdecydowanie się na monitoring GPS od Verizon Connect związane jest z szeregiem korzyści, które w znacznym stopniu usprawnią logistyczne działanie poszczególnych przedsiębiorstw. Dlatego warto samemu się o nich przekonać. W dzisiejszym świecie każda przewaga konkurencyjna jest na wagę złota, a prowadzenie firmy z dużą flotą bez wykorzystania nowoczesnych rozwiązań jest z góry skazane na porażkę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.