Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ford w drodze ku elektryczności

  • Dodano: 2021-06-30 09:45, aktualizacja: 2021-07-01 11:09

Ford to jeden z największych producentów samochodów na świecie i jego działania mają istotny wpływ na całą motoryzację. Ten amerykański gigant bardzo mocno zaangażował się w produkcję elektrycznych samochodów osobowych oraz czyni istotne kroki w rozwoju elektrycznych samochodów dostawczych. Zgodnie z informacjami wydawanymi przez Forda, proces przechodzenia na w pełni elektryczne napędy będzie postępował w szybkim tempie. W tym artykule przedstawimy najświeższe informacje na temat tego jak swoją przyszłość widzi Ford i zastanowimy się czy są to działania możliwe do zrealizowania w przedstawionych terminach.

Ford - przyszłością są elektryczne auta

Od pewnego czasu jasne jest, że samochody elektryczne w perspektywie kilku dekad wyprą z rynku tradycyjne samochody napędzane benzyną. Prawdopodobnie w grę będzie wchodził jeszcze napęd wodorowy, ale to temat do zupełnie innej dyskusji. Przenieśmy się do roku 2026, bo to właśnie wtedy europejska gama samochodów osobowych Ford ma charakteryzować się zerową emisją spalin. Już dzisiaj większość modeli Forda dostępnych jest w wersjach hybrydowych co w istotny sposób wpływa na mniejszą emisję CO2 a dodatkowo zapewnia ekonomiczną jazdę. Przy czym warto zaznaczyć, że jest tu mowa o „możliwości poruszania się z zerową emisją” czyli na w pełni elektryfikowane samochody poczekamy trochę dłużej, ale tylko 4 lata bo już w 2030 roku samochody mają w 100% posiadać napędy elektryczne. W przypadku aut dostawczych, proces ten będzie postępował nieco wolniej, co prawda już w roku 2024 cała gama pojazdów dostawczych powinna być w pełni elektryczna albo napędzana układami hybrydowymi, ale w roku 2030, nie uda się wprowadzić w pełni elektrycznych napędów dla nowej gamy aut. Wedle informacji płynących z Forda, będzie to 2/3 wszystkich produkowanych samochodów dostawczych co i tak robi wrażenie.

Firma pochwaliła się udaną restrukturyzacją Ford of Europe i planuje do 2025 roku wydać 22 miliardy dolarów na proces elektryfikacji. Ford w Europie absolutnie dominuje pod kątem nagród dla lidera sprzedaży pojazdów użytkowych, już 6 rok z rzędu zdobył ten tytuł. Największym motorem inwestycyjnym, który popchnie Forda w Europie do rozwoju samochodów elektrycznych jest modernizacji montowni w Kolonii.

Pozostaje pytanie, kiedy będziemy mogli przejechać się w pełni elektrycznym samochodem wyprodukowanym przez Forda dedykowanym dla europejskiego klienta. Dla fanów tej marki mamy dobre wieści, gdyż mówimy o roku 2023. Tylko dwa lata dzielą nas od istotnego przełomu dla marki Ford oraz ważnej zmiany dla całej motoryzacji. Bez wątpienia wprowadzenie samochodów elektrycznych przyspieszy działania konkurencji w zakresie elektryfikacji swoich aut. Warto pamiętać, że Ford słynie z korzystnych cen i można oczekiwać, że pierwszy elektryczny Ford będzie samochodem na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Trzeba zaznaczyć, że na rynku dostępny jest Ford Mustang Mach-E, który jest w pełni elektryczny, jednak nie ma co się oszukiwać nie jest to auto najtańsze, niemniej nie można o nim zapominać.

Ford - realny plan rozwoju

Czy te daty podane przez osoby odpowiedzialne za strategię Forda są realne? Wydaje się, że jak najbardziej tak, zwłaszcza że technologia jest już w posiadaniu i sprawdziła się we wspomnianym Mustangu Mach-E. Wybieganie 9 lat do przodu jest oczywiście ryzykowne, ale posiadanie planów jest niezbędne do czynienia postępów. Elektryczna rewolucja jest faktem i nie ma co z nią walczyć, prędzej niż później liczba aut z silnikiem elektrycznym będzie rosnąć, podobnie jak dostępność stacji elektrycznych, a zasięg aut prawdopodobnie również będzie coraz większy. Z ciekawością będziemy się przyglądać poczynaniom Forda, a zanim nastąpi przejście na elektryczne samochody osobowe warto zapoznać się z aktualną ofertą Forda na stronie https://fordchorzow.autoboss.com.pl/. Można znaleźć tam wiele atrakcyjnych promocji oraz szeroką ofertę aut dostępnych od ręki. Zapraszamy do sprawdzenia co Auto-Boss przygotował dla swoich klientów, a my widzimy się w następnym artykule!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.