Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak dobrać materac piankowy, aby zapewnić właściwe podparcie dla naszego kręgosłupa?

  • Dodano: 2020-06-03 06:00, aktualizacja: 2020-06-08 09:14

Materac odpowiada nie tylko za wygodny sen, ale również zdrowie naszego kręgosłupa. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, powinniśmy dowiedzieć się, jakie właściwości może nam zapewnić. Jak dobrać materac piankowy i czym kierować się podczas zakupu?

Jakie korzyści dla kręgosłupa zapewnia materac piankowy?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów materaców. Aby wybrać odpowiedni, powinniśmy zdefiniować swoje potrzeby. Dzięki temu ograniczymy dostępne możliwości i ułatwimy sobie decyzję. Jednym z popularnych rozwiązań może być materac piankowy. W obrębie tej grupy można wyróżnić trzy rodzaje wypełnienia. Pierwsze z nich to pianka termoelastyczna, która zapamiętuje kształt naszego ciała. Dzięki temu możemy uniknąć nienaturalnego ułożenia kręgosłupa i uniknąć nadmiernego napięcia mięśni. Warto zaznaczyć, że kiedy wstaniemy, materac wraca do swojego pierwotnego kształtu, aby kolejnego dnia dopasować się do naszego ciała na nowo. Wśród dostępnych produktów znajdziemy również materace wysokoelastyczne. Gwarantują one odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, niwelując przy tym nadmierne obciążenie kręgosłupa i mięśni. W konstrukcji wkładu znajdziemy również 7 różnych stref twardości, które zapewniają właściwe wsparcie każdej partii ciała. Pianka Flofom wykorzystywana przy produkcji materacy wysokoelastycznych, na przykład Hilding Boogie, gwarantuje również odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to możliwe dzięki dodatkowym otworom.

Trzecim z dostępnych rozwiązań jest materac lateksowy. Model Hilding Melody sprawdzi się doskonale w przypadku par o dużej różnicy wagowej. Optymalna elastyczność i trwałość zapewni ulgę dla kręgosłupa każdemu użytkownikowi – niezależnie od wagi. Jedną z cech, która wyróżnia ten rodzaj wypełnienia, jest ochrona przed powstawaniem bakterii i grzybów. Materac lateksowy z 7 strefami twardości gwarantuje nam nie tylko właściwe podparcie dla kręgosłupa, ale również higienę snu. Więcej na temat właściwości materacy piankowych można przeczytać w artykule: Materac piankowy: czym charakteryzują się materace z pianki?

Jak wybrać twardość materaca?

Ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę podczas zakupu materaca, jest twardość. Jeżeli źle ją dobierzemy, kręgosłup nie zachowa swoich naturalnych krzywizn. W efekcie możemy narazić się nie tylko na zły sen i bóle pleców, ale także poważniejsze schorzenia. Dlatego warto wiedzieć, co na ten temat mówią eksperci. Według nich cięższe osoby – od 81 do 100 kg – powinny wybierać spośród materacy o twardości H3, czyli średnio twardych. Jeżeli ważymy więcej niż 100 kg, powinniśmy skupić się na wypełnieniu o twardości co najmniej H4 - twardy. W przypadku osób ważących mniej niż 80 kg zaleca się stopień H2 – średnio miękki.

Dla pewności warto również przeprowadzić test, wkładając dłonie pod lędźwie. Jeżeli przesuniemy je bez problemu w górę, pomyślmy nad wyborem niższego stopnia twardości. Lekki opór świadczy o idealnej twardości. Kiedy jednak nie jesteśmy w stanie przesunąć dłoni w górę, oznacza to, że materac jest za miękki. Dlaczego warto zwracać na to uwagę? Więcej informacji na ten temat znajdziemy w artykule: Materac a profilaktyka schorzeń kręgosłupa.

Jak dopasować rozmiar materaca piankowego?

Każdy z nas powinien dopasować rozmiar materaca piankowego do własnych preferencji, a także budowy ciała. Długość materaca powinna być nie krótsza niż suma naszego wzrostu i dodatkowych 25 cm. Dzięki temu nogi nie będą wystawać poza krawędzie łóżka, co również może powodować zbyt duże napięcie mięśni i nadwrężać kręgosłup. Natomiast zalecana szerokość dla jednej osoby wynosi 80 cm. Jeżeli kupujemy materac dla par, powinniśmy pomnożyć tę wartość. Warto również sprawdzić, czy taka szerokość zagwarantuje nam swobodną zmianę pozycji. Aby świadomie wybrać materac, warto wiedzieć więcej na temat swojego kręgosłupa. Najważniejsze informacje znajdziemy na stronie: https://www.zdrowykregoslup.pl/budowa-kregoslupa-podstawowe-informacje/.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.