Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak i gdzie najkorzystniej kupić smartfon w Rudzie Śląskiej?

  • Dodano: 2021-04-15 06:45, aktualizacja: 2021-04-19 15:16

W Rudzie Śląskiej masz wiele możliwości zakupu smartfona - możesz to zrobić w komisie, salonie operatora komórkowego, jednym ze sklepów oraz przez Internet. Poznaj wady i zalety każdego z tych wyborów.

Komis

W różnych zakątkach Rudy Śląskiej od lat funkcjonuje wiele komisów pełniących jednocześnie najczęściej funkcję serwisów GSM. Głównym atutem komisów jest fizyczna możliwość obejrzenia smartfona przed jego zakupem.

Sprzedawcy, którzy są profesjonalnymi serwisantami, sprawdzają urządzenia przed wstawieniem do oferty – usuwają stare dane, czyszczą system, wymieniają ewentualnie wadliwe części. Pewnym minusem jest jednak stosunkowo wysoka cena smartfonów. Jeśli porównasz je ze znacznie większą bazą ofert używanych telefonów w Internecie, możesz odnieść wrażenie, że wybór komisu jest nieopłacalny. Wiele zależy od wieku, stanu i klasy kupowanego sprzętu.

Przede wszystkim rozważ, czy chcesz kupować smartfona z rynku wtórnego. Niezależnie od decyzji pamiętaj, że w pobliżu Twojego domu znajdują się komisy i serwisy GSM – to jedna z opcji.

Operator

Nowe telefony oferują operatorzy działający na polskim rynku, w tym w Rudzie Śląskiej:

  • Orange,

  • T-Mobile,

  • Plus,

  • Play.

Oferta nie ogranicza się do urządzeń „za szybą”, wyeksponowanych w punkcie, który odwiedzasz. Pracownicy salonu dysponują szerszym asortymentem, a poza tym wiele modeli jest dostępnych na zamówienie.

Ten wybór jest opłacalny dla osób, które decydują się na ofertę abonamentu i wraz z pakietem chcą zakupić nowy telefon. Operatorzy zazwyczaj promują się dystrybucją „flagowców” najpopularniejszych marek, jak Huawei, Samsung czy Apple. Pamiętają też o mniej oczywistych potrzebach klientów i sprzedają np. telefony dla seniorów z dużymi klawiszami albo wzmacniane, outdoorowe.

Najczęstsza praktyka jest następująca: negocjujesz z pracownikiem wybór oferty, np. abonament w wysokości 50 zł, w ramach którego masz nielimitowane połączenia i SMS-y oraz określony pakiet danych mobilnych. Do tego możesz dołączyć – za dodatkową, stałą opłatą – ubezpieczenie sprzętu czy dostęp do usług w rodzaju platform Netflix, Spotify czy Legimi. Wybierasz wymarzony smartfon i płacisz jednorazowo kwotę, np. kilkuset zł, a później doliczasz opłatę kilkudziesięciu zł w skali miesiąca. W ten sposób warto kupić np. najnowszy model Apple iPhone, gdy nie masz środków, żeby nabyć go za gotówkę.

Abonament jest jednak stałym zobowiązaniem, co dla części klientów jest podstawowym minusem. Którego operatora wybrać? Porównaj telefony i ich cenę w poszczególnych firmach i zdecyduj się na opłacalną ofertę z Twojej perspektywy.

Sklep

Smartfony są sprzedawane również w innych miejscach, m.in.:

  • sklepach RTV/AGD,

  • salonach producentów (np. Samsung, Apple),

  • dyskontach i hipermarketach.

Zakup za gotówkę lub na raty ma wielu zwolenników. Przed zakupem istnieje możliwość obejrzenia sprzętu i skonsultowania wyboru z pracownikiem. Sklepy nierzadko organizują wyprzedaże i promocje, a to okazja do zaoszczędzenia nawet kilkuset zł.

Internet

Z roku na rok coraz chętniej kupujemy produkty przez Internet – dotyczy to również smartfonów. W sieci masz największy wybór nowych i używanych urządzeń, możesz je nawet sprowadzić z zagranicy. Zakupy online są okazją do porównania ofert i wyboru rzeczywiście najtańszej. W internecie bez problemu znajdziesz też liczne poradniki, np. jak użytkować smartfona i chronić go przed wirusami do przeczytania na stronie http://komorkomat.pl/jak-chronic-swojego-smartfona-przed-wirusami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.