Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak przechowywać buty poza sezonem?

  • Dodano: 2021-10-07 06:30, aktualizacja: 2021-10-07 06:36

Odpowiednia pielęgnacja obuwia nie ogranicza się tylko do ich systematycznego czyszczenia, ale obejmuje również ich odpowiednie przechowywanie. Jeśli oto zadbasz, będziesz cieszyć się ich ładnym wyglądem przez długi czas.

Jak przechowywać buty poza sezonem?

Wraz ze zmianą pory rok, wymienia się praktycznie całą garderobę. Jesienią letnie sukienki ustępują miejsca dzianinowym sukienkom, szorty długim spodniom, a lekkie sandały ciepłym botkom. O ile przechowywanie ubrań poza sezonem nie sprawia większych problemów, o tyle schowanie butów jest kłopotliwe. Tym bardziej, gdy są to sandały na szpilce, botki na słupku czy kozaki z wysoką cholewką. Nieprawidłowe przechowywanie butów może spowodować ich odkształcenie, uszkodzenia, co z kolei negatywnie wpływa na ich żywotność, a jednocześnie prezentuje się nieestetycznie. A przecież zadbane buty mówią wiele o właścicielu. Niezwykle istotne jest również wyczyszczenie obuwia przed ich schowaniem. Przejrzyj je dokładnie. Jeśli wymagają naprawy, to koniecznie zanieś je do szewca! Jak przechowywać buty poza sezonem?

Wyznacz miejsce do przechowywania butów

Niezależnie od tego, czy obuwie chcesz schować do dużej, pojemnej szafy w przedpokoju, czy do małej szafki na buty, musisz wyznaczyć miejsce do ich przechowania. Koniecznie oddziel obuwie od bielizny oraz ubrań, które zakładasz na co dzień. Pamiętaj, że miejsca musi być na tyle dużo, aby pomieścić wszystkie buty. Jeśli masz w domu dużą szafę, obuwie możesz trzymać na samym dole albo u góry w specjalnych pudełkach lub workach. Możesz również wydzielić słupek z półkami lub kupić odrębną szafkę. Zwróć jednak uwagę na to, w jaki sposób będziesz przechowywać i układać buty, ponieważ ma tu kluczowe znaczenie w wyznaczeniu miejsca do ich chowania. Wiele osób po prostu układa jedną parę obok drugiej albo jedne za drugimi. To dobry sposób. Warto jednak wybrać odpowiednią półkę, a dokładnie wymiar. Powinna być na tyle wysoka i szeroka, aby botki na słupku, szpilki lub kozaki bez problemu się zmieściły. Wysokie kozaki wymagają nawet do 50 cm wysokości. Zwróć także uwagę na szerokość oraz głębokość szafek. Zbyt płytkie nie sprawdza się w przypadku jesiennych i zimowych butów.

Wybierz sposób przechowywania obuwia

W kolejnym etapie musisz zadecydować, w jaki sposób będziesz przechowywać obuwie. Do wyboru masz m.in. prawidła oraz specjalne wypełniacze, które stosuje się w przypadku butów wyjściowych wysokiej jakości czy kozaków. Buty są odpowiednio wypchane i wyprofilowane, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że ulegną odkształceniu. Na rynku znajdziesz także różnego rodzaju pudełka i worki, które nie tylko pozwolą przechować buty, ale również je ochronią przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Jeśli po sezonie trzymasz buty w piwnicy lub na strychu, to obowiązkowo najpierw włóż je do pudełka lub worka. Bez problemu zmieścisz je również np. w górnej części szafy w przedpokoju. Pudełka warto podpisać, co z pewnością ułatwi znalezienie konkretnej pary.

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.