RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krótki poradnik o działaniu alkomatu, czyli kiedy wynik odbiega od rzeczywistości

  • Dodano: 2022-07-01 12:45, aktualizacja: 2022-07-12 12:59

Często masz sytuacje kiedy nie do końca jesteś pewny swojego stanu trzeźwości? W takich przypadkach niezbędny okazuje się alkomat, czyli podstawowe wyposażenie każdego odpowiedzialnego kierowcy! Chroni on przed popełnieniem wykroczenia lub co gorsza przestępstwa. Teoretycznie każdy doskonale wie jak działa alkomat ale często zadawane pytanie brzmi, czy może on dawać fałszywy wynik? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule jaki dla Ciebie przygotowaliśmy!

Dlaczego alkomat fałszuje wyniki? Poznaj najczęstsze powody

Alkomat, dzięki wbudowanemu sensorowi potrafi określić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyróżni on się dużą czułością oraz precyzją w ukazywanych wynikach. Co może jednak zaburzyć wartości wyświetlanych pomiarów? Najpierw pod lupę weźmy pokarm! Nie mówimy tu tylko o przysłowiowych czekoladkach z alkoholem. Zdarza się, że w wyniku różnego rodzaju diet organizm wydziela m.in. acetony, które mogą być wydzielane z oddechem. Na wynik pomiaru alkomatem bardzo często mają również wpływ stosowane leki zawierające pochodne alkoholu. Wśród najpopularniejszych fałszujących wynik wymienia się leki na astmę ale także zgagę lub problemy żołądkowe spowodowane refluksem. Dlaczego wszystkie te czynniki wpływają na wynik? Odpowiedź jest bardzo prosta! Alkomat jest bardzo wrażliwym i czułym urządzeniem wychwytującym najmniejsze stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zadbaj o kalibrację alkomatu i nie ryzykuj fałszywymi wynikami

Poza wymienionymi czynnikami na dokładność pomiaru jaki ukazuje alkomat ma bardzo ważna rzecz jaką jest kalibracja. Jej zadaniem jest dbanie o właściwe funkcjonowanie alkomatu oraz dopasowanie wskazywanych wartości do ściśle ustalonych norm. W skrócie można powiedzieć, że kalibracja polega na wyrównaniu parametrów pokazywanych poprzez sensor. Tutaj pojawia się kluczowa informacja dla wszystkich osób korzystających z alkomatów. Każde z urządzeń ma określony dokładny czas po jakim należy skalibrować urządzenie. Powinno zostać wykonane przez profesjonalistów, co da pewność poprawnego wykonania. Pod adresem https://najlepsze-alkomaty.pl/ znajdziesz niezbędne informacje o prawidłowym działaniu alkomatów. Firma Polskie Centrum Wzorcowania oferuje wszystkim zainteresowanym Klientom wysokiej jakości urządzenia pochodzące od czołowych producentów. Dodatkowo to właśnie tu wykonasz kalibrację i zadbasz o poprawność pomiarów wskazywanych przez alkomat! Zapoznaj się ofertą!

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.