Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oglądanie filmów ze smartfona na telewizorze. Jak to zrobić?

  • Dodano: 2024-03-27 13:45

W dobie rozwijających się technologii możemy m.in. oglądać filmy ze smartfona na telewizorze. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, dzięki któremu mniej psujemy wzrok. W jaki sposób transmitować obraz ze smartfona na telewizor? Wyjaśniamy.

Najpopularniejsze metody bezprzewodowej transmisji obrazu

Smartfony z roku na rok stają się coraz bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Oferują szeroki zakres funkcji Smart TV, dzięki czemu możemy wygodnie wyświetlać na nich np. filmy. Niekiedy ciężko jednak oglądać je na małym ekranie, w związku z czym wiele osób chętnie przesyła treść ze smartfona na duży ekran. W dzisiejszych czasach stało się to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje mnóstwo sposobów na to, aby wysyłać obraz na telewizory.

Jednym z najpopularniejszych sposobów bezprzewodowego transmitowania filmów jest używanie Miracast (stworzone przez stowarzyszenie Wi-Fi Alliance), Chromecast (narzędzie od firmy Google) i AirPlay (narzędzie od Apple). Miracast to standard bezprzewodowej technologii wyświetlania obrazu i dźwięku. Chromecast to urządzenie podłączane do portu HDMI telewizora umożliwiające transmisję treści z aplikacji mobilnych. Z kolei AirPlay pozwala transmitować dźwięk, obraz i pliki z urządzeń z systemem iOs na telewizory.

Jak przesyłać obraz ze smartfona na telewizor?

Gdy już będziesz mieć pewność, z której metody transmisji chcesz skorzystać, warto poczynić pierwsze kroki. Wybierając Miracast, upewnij się, że twój smartfon i telewizor są zgodne z technologią. Znajdź opcję wyświetlania lub udostępniania ekranu na smartfonie i połącz się z telewizorem. Doskonałe efekty dźwiękowe podczas oglądania filmu zapewnią m.in. soundbary.

Jeśli korzystasz z Chromecast, podłącz urządzenie do portu HDMI telewizora. Pobierz dedykowaną aplikację na smartfon, skonfiguruj Chromecast i połącz z siecią Wi-Fi. Gdy to się uda, za pomocą aplikacji możesz przesłać treść z urządzenia mobilnego na telewizor. Użytkownicy AirPlay powinni z kolei upewnić się, że mają sprzęt zgodny z tą technologią (np. Apple TV). Następnie trzeba otworzyć na smartfonie menu udostępniania i wybrać opcję AirPlay, następnie zaznaczyć telewizor i przesłać treść na jego ekran.

Jakie są korzyści korzystania z transmisji obrazu?

Dzięki możliwości bezprzewodowej transmisji obrazu ze smartfona na telewizor można czerpać wiele korzyści. Oglądanie treści z telefonu na dużym ekranie jest przydatne podczas oglądania filmów, grania w gry mobilne, a także przeglądania zdjęć. Smartfony dostępne w Simplybuy umożliwiają przesyłanie takich danych, dzięki czemu można wygodnie dzielić się ulubionymi treściami z najbliższymi.

Transmisja obrazu umożliwia również komfortowe udostępnianie treści podczas m.in. spotkań biznesowych. Dzięki temu nie trzeba będzie martwić się o przewijanie ważnej prezentacji na małym ekranie smartfona. Będzie można wyświetlić ją na dużym ekranie tv. Transmisja obrazu z urządzenia mobilnego pozwala też wygodnie korzystać z treści edukacyjnych. Dzięki rozwijającym się wciąż rozwiązaniom technologicznym można w prosty sposób przesyłać treści na ekran telewizora i cieszyć się nimi w dowolnym momencie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.