Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ranking 5 najmodniejszych tynków dekoracyjnych

  • Dodano: 2020-07-13 21:15

Czasami, aby uzyskać niepowtarzalny efekt aranżacyjny, trzeba postawić na mniej oczywiste rozwiązania, do których należą m.in. tynki dekoracyjne. Z pomocą tych nowoczesnych struktur można nadać niezwykły charakter wnętrzu. Które tynki są najchętniej wybierane przez Polaków? Przeczytaj ten tekst i poznaj ranking 5 najmodniejszych tynków dekoracyjnych.

Tynk beton

Beton na dobre zawitał już do nowoczesnych wnętrz. Dla wielu z nas jest obowiązkowym elementem aranżacji utrzymanej w stylu industrialnej bądź urządzonej zgodnie z regułami minimalizmu. Doskonałą alternatywą do betonu architektonicznego jest tynk beton. Stosuje się go do wypraw ścian oraz sufitów zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Na rynku można znaleźć różne tony tynku betonowego, Wymienić tu można: beton wapień (jasny odcień écru), szary 50%, szary i max, który jest jednym z najciemniejszych z odcieni.

Tynk trawertyn

Trawertyn to składa wapienna, która przede wszystkim składa się z kalcytu oraz aragonitu. Ma jasny kolor, a także widoczne, ciemniejsze uwarstwienia. Najczęściej ten materiał wybiera się do wnętrz inspirowanych światem natury. W jaki sposób można uzyskać taki efekt na ścianie? Najlepiej postawić na tynk trawertyn z charakterystycznymi wżerami trawertynowymi, który przeznaczony jest do wykonywania trwałych aplikacji wewnątrz pomieszczeń o fakturze wynikającej z rodzaju użytego narzędzia i techniki aplikacyjnej.

Tynk strukturalny

Ten rodzaj tynku należy do grupy tynków ozdobnych. Z jego pomocą możesz otrzymać oryginalną fakturę na ścianie bądź suficie – w tym m.in. desenie imitujące stary tynk, korę drzewa lub efekt liści.

Tynk doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach i ma wiele zalet. Do jego największych atutów zalicza się niezwykłą elastyczność, trwałość i łatwość w stosowaniu.

Tynk ozdobny puder

To kolejny tynk zaliczany do tynków dekoracyjnych, przeznaczony do wykonywania trwałych aplikacji wewnętrznych. Podobnie jak w przypadku tynku strukturalnego wyróżnia się elastycznością, prostotą w stosowaniu, a także niezwykłą trwałością. Rozwiązanie marki Luxmal doskonale wygląda na powierzchniach wcześniej zagruntowanych odpowiednim gruntem, bądź na płytach gipsowych.

Tynk strukturalny typu "tapeta natryskowa"

To propozycja dla wszystkich tych, którzy mieli problem z precyzyjnym nałożeniem tapety bądź dopasowaniem wzorów. Teraz, dzięki nowoczesnej technologii, w prosty sposób, bez zbędnych nerwów możesz uzyskać fantastyczny efekt na ścianie bądź suficie. Akrylowy tynk natryskowy przeznaczony jest do wykonywania trwałych aplikacji wewnętrznych. To dobry wybór do nowoczesnych wnętrz, który pozwala zatuszować niedoskonałości, takie jak popękane ściany.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.