Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rodzaje przyczep rolniczych Pronar dostępne na rynku wtórnym

 • Dodano: 2023-04-07 13:15

Podlaska firma Pronar działa na rynku od ponad 30 lat i jest liderem w produkcji maszyn i urządzeń rolniczych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, firmie udało się osiągnąć sukces nie tylko na polskim, ale też na międzynarodowym rynku – firma z powodzeniem eksportuje swoje produkty do ponad 80 krajów. Jednym z produktów, jakie można znaleźć w ofercie marki Pronar są przyczepy rolnicze. Jakie rodzaje przyczep rolniczych Pronar są dostępne na rynku wtórnym?

Używane przyczepy Pronar – jakie są dostępne na rynku?

Jeśli chodzi o używane przyczepy rolnicze Pronar, dostępne są:

 • wywrotki rolnicze,

Do tej grupy zaliczają się przyczepy jedno- i dwuosiowe. Jednoosiowe przyczepy Pronar to niewielkie wywrotki, których ładowność wynosi od 2 do 5 ton. W przypadku przyczep dwuosiowych występuje większe zróżnicowanie, a ładowność waha się od 4 do 12 ton.

 • przyczepy ogólnego zastosowania,

To głównie przyczepy hakowe i kontenery. Główną zaletą takich przyczep jest oszczędność miejsca, a wynika to z zastosowania jednego podwozia i wielu nadwozi, wykonanych na bazie ramy kontenera hakowego.

 • przyczepy do przewozu słomy w belach,

Do tej grupy zaliczają się przyczepy belowe, które mogą służyć nie tylko do przewozu słomy w belach, ale też kostek słomy, siana lub sianokiszonki.

 • przyczepy zbożowe,

Przyczepy zbożowe to tandemy, wozy przeładowcze i przyczepy skorupowe. Tandemy mają ładowność od 7 do 15 ton, wozy przeładowcze – od 15 do 22,5 tony, a przyczepy skorupowe – od 12 do 18 ton.

 • wozy paszowe.

W tej grupie znalazły się przyczepy Pronar z przesuwną ścianą. Przednia ściana skrzyni ładunkowej jest przesuwana, co ułatwia rozładunek towarów.

Przyczepy rolnicze Pronar – gdzie można je kupić?

Bogatą ofertę przyczep rolniczych Pronar można znaleźć w ofercie Mascus: https://www.mascus.pl/rolnictwo/przyczepy-rolnicze/pronar. Najwięcej ogłoszeń jest z Polski. Używane przyczepy Pronar cieszą się sporą popularnością również na Węgrzech, a także w Danii, Austrii, Finlandii, Holandii i Niemczech. Pojedyncze ogłoszenia dotyczą ofert z Irlandii, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Przyczepy Pronar – przykładowe ceny

Ile trzeba zapłacić za używaną przyczepę Pronar? Sprawdziliśmy ceny najpopularniejszych modeli, dostępnych lokalnie. Za używaną przyczepę rolniczą Pronar, trzeba zapłacić:

 • ok. 80 tys. zł za model PT,
 • ok. 90 tys. zł za model T680,
 • ok. 60 tys. zł za model T023,
 • ok. 145 tys. zł za model T700,
 • ok. 66 tys. zł za model T026.

Wspomniane ceny dotyczą używanych przyczep Pronar, które są dostępne na stronie Mascus.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.