Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spadek dochodów, utrata pracy, duży wydatek - gdzie szukać źródła gotówki w Rudzie Śl.

 • Dodano: 2020-11-09 13:30, aktualizacja: 2020-11-30 12:06

Redukcje etatów, cięcia kosztów w firmach czy niespodziewane koszty to tylko niektóre źródła kłopotów finansowych, z którymi mierzą się mieszkańcy całego kraju, w tym Rudy Śląskiej. W tym artykule znajdziesz wiele podpowiedzi dotyczących możliwych sposobów na podreperowania domowego budżetu. Z których skorzystasz, aby wyjść na prostą i zapomnieć o dotychczasowych problemach?

 1. Praca dorywcza (sezonowa)

Tracąc pracę, stoisz przed koniecznością znalezienia nowej. Wiesz jednak, że w wielu branżach nie jest to łatwe, szczególnie jeśli chodzi o stałe zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach. Dlatego aby nie tracić czasu i nie tworzyć zbyt dużej wyrwy w domowym budżecie, warto rozejrzeć się za dorywczą pracą, na przykład sezonową. Choć zazwyczaj nie gwarantuje to zbyt dużych wypłat, pozwala przetrwać najtrudniejszy czas.

 1. Praca zdalna (dla freelancerów)

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w charakterze freelancera, czyli osoby niezwiązanej na stałe z jedną firmą, tylko realizującą usługi dla różnych klientów. Być może w obliczu problemów finansowych będzie to dla Ciebie inspiracją do podjęcia nowych zawodowych wyzwań. Przekonaj się, jak wiele ofert w Internecie jest skierowanych m.in. do:

 • grafików,

 • copywriterów,

 • tłumaczy,

 • korektorów,

 • korepetytorów.

 1. Oszczędności w domowym budżecie

W obliczu kłopotów finansowych często zastanawiamy się nad dodatkowymi, zewnętrznymi źródłami gotówki, zapominając, jak wiele oszczędności można wygenerować zmianą dotychczasowych nawyków konsumenckich.

Pierwszy przykład z rzędu? Być może zbyt dużo płacisz w skali miesiąca za abonament telefoniczny lub rachunek bankowy. Sprawdź najlepsze konta osobiste czy promocje dotyczące stałych wydatków w domowym budżecie, aby znaleźć jak najwięcej realnych oszczędności.

Zastanów się nad tym, ile zużywasz paliwa albo energii elektrycznej. Czy na pewno nie da się wprowadzić pewnych ograniczeń? Przykładowe palenie papierosów jest nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale też stanowi dodatkowy wydatek w domowym budżecie, przez który w miesiącu wypływa niebagatelna kwota kilkuset złotych. Podobnych przykładów jest więcej, dlatego poszukaj gotówki w oszczędnościach.

 1. Sprzedaż tego, co niepotrzebne

Wspomniane w tytule tekstu problemy, jak utrata pracy czy niespodziewane wydatki, są momentem, w którym trzeba szybko znaleźć dodatkową gotówkę. Można to zrobić między innymi poprzez sprzedaż tego, co nie jest potrzebne do przeżycia – np. nienoszone ubrania albo kolekcje książek lub płyt. Na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, a także w aplikacjach mobilnych można znaleźć zainteresowanych klientów zarówno w najbliższej okolicy, np. w Rudzie Śląskiej i pobliskich miejscowościach, jak i całej Polsce. Dobre zdjęcie, konkretny opis, przemyślana cena i... pieniądze zaczynają spływać na konto!

 1. Kredyt, pożyczka, chwilówka w Rudzie Śląskiej

Jeżeli nie masz możliwości zaciągnięcia pożyczki u najbliższych, sprawdź oferty instytucji finansowych. Choć w samej Rudzie Śląskiej możesz odwiedzić punkty bankowe czy pożyczkowe, nie ograniczaj się miejscem zamieszkania, skoro większość ofert jest dostępnych przez Internet.

Kredyt gotówkowy jest korzystnym rozwiązaniem pod względem wysokości odsetek i innych opłat, niemniej nie każdy może liczyć na jego przyznanie. Dowiedź się więcej na jego temat, sięgając po wygodne, intuicyjne narzędzia w rodzaju kalkulatora kredytowego na stronie https://finanse.rankomat.pl/kalkulatory/kalkulator-kosztu-kredytu/.

Na szybką gotówkę i przy mniejszej liczbie formalności możesz liczyć w firmach pożyczkowych. Pieniądze w ramach chwilówek, np. 3000 złotych na dowolny cel, są przyznawane nawet w ciągu 15 minut!

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Justyna

  nikt nikomu nie karze brać chwilówek, a jak ktoś jest "pracownik listopadowy " to niech nie bierze, trzeba pracowac cały rok , kazda forma pozycki jest dobra, nic na siłe, wiec byle kto niech sie nie wypowiada

 • n4u

  marudzicie, w chwilówce nie ma nic złego, ale jak sama nazwa wskazuje to kredyt krótkoterminowy (miesiąc max) a nie w momencie braku zdolności kredytowej i długów

 • Roman

  Za nie długo w każdym portfelu będzie hulał wiatr ,gotówka zaczyna przechodzić wirtualny stan.

 • Teresa

  Wyrażam sprzeciw wobec reklamowania chwilówek,które doprowadzają ludzi do bankructwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Pracownik listopadowy

  No to już jest bezczelność, żeby zachęcać do brania chwilówek, których nie da się potem spłacić.

  • Pracownik listopadowy
   2020-11-10 12:58
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.