Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szkody górnicze, odszkodowania za szkody górnicze pomoc prawna

  • Dodano: 2020-08-10 09:45, aktualizacja: 2020-08-19 10:53

Jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze? Czy można uzyskać rekompensatę za zabezpieczenia przed szkodami górniczymi? Kiedy mogę się domagać jednorazowego odszkodowania za dom?

 

Do kogo zgłosić szkody górnicze?

 

Działalność kopalni powoduje szkody górnicze bezpośrednie (w wyniku codziennej eksploatacji), szkody górnicze w wyniku tąpnięć w kopalni (wstrząsy powodują uszkodzenia nieruchomości oraz ruchomości, np. zniszczenie sprzętu / wyposażenia), a także szkody górnicze poprzez deformacje nieciągłe (oddziaływanie terenu pod eksploatacji nawet lata po zakończeniu wydobycia surowca).

Tam gdzie wydobywane są bogactwa natury negatywne konsekwencje tej działalności są nieuchronne. Górotwór staje się zdeformowany, wydrążony od środka przez kombajny górnicze i inne przyrządy do „fedrowania”. Ruch zakładu górniczego powoduje pustki poeksploatacyjne, a do tego wstrząsy i tąpnięcia, odczuwalne nawet na najwyższych piętrach bloków. Trzy czwarte stwierdzonych szkód dotyczy budynków, w tym domów jednorodzinnych, ogrodów działkowych, klatek w wieżowcach. Nie sposób oszacować na ilu mieszkaniach w województwie pojawiły się pęknięcia, naruszenie ścian nośnych i ile miało problemy ze szczelnością dachu.

Całe województwo Śląskie, a zwłaszcza Ruda Śląska jest narażona na szkody górnicze.

 

Czym są szkody górnicze? Najprościej, szkody górnicze to szkody powstałe na skutek działania zakładu górniczego. Eksploatacja kopalni powoduje uszkodzenie budynku, a więc zachodzi związek przyczynowy - szkoda. Szkody górnicze mogą objawiać się pochyleniem budynku bądź terenu, pęknięciami ścian lub podług, niedomykającymi się drzwiami czy oknami - więcej na stronie https://kancelariaprawna24h.pl/szkody-gornicze/.

Za wszelkie szkody górnicze odpowiada zakład górniczy (kopalnia), który zgodnie z prawem powinien w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody górniczej wypłacić uczciwe odszkodowanie bądź naprawić nieruchomość. Praktyka pokazuje, że kopalnie zwlekają z podjęciem decyzji (być może po to aby roszczenie się przedawniło) lub odmawiają uznania swojej odpowiedzialności a czasem proponują skrajnie niekorzystna ugodę (np. zaniżone odszkodowanie).


Specjaliści od szkód górniczych

Od wielu lat na terenie całego rejonu Śląskiego działa kancelaria prawna specjalizująca się w odszkodowaniach za szkody górnicze. Kancelaria Prawna 24h to zespół 20 wybitnych adwokatów i radców prawnych wygrywające nawet trudne procesy sądowe z kopalniami.

Zgodnie z Ustawą prawo geologiczne i górnicze oraz kodeksem postępowania cywilnego poszkodowany przez szkody górnicze nie musi uiszczać opłaty sądowej, a także kosztów biegłego specjalisty z zakresu szkód górniczych, dlatego nie warto czekać na przeciągającą się w czasie decyzję kopalni lub oczekiwać na ich wycenę. Warto aby szkody górnicze wyliczył niezależny biegły, a nie pracownik kopalni. Jeśli posiadasz szkody górnicze i nie wiesz od czego zacząć skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej tel. 728 838 858.

Warto wiedzieć, ze w przypadku pochyłu budynku w większości przypadków Sąd nakazuje jednorazowe odszkodowanie za dom w kwocie odpowiadającej wartości nieruchomości. Są to ogromne odszkodowania. Co więcej właściciele nie muszą opuszczać nieruchomości i mogą nadal z niej skorzystać. Prawnicy specjalizujący się w odszkodowaniach za szkody górnicze (Kancelaria Prawna 24h) wygrali już paręset procesów o odszkodowania za szkody górnicze i pomogą również Tobie!

Siedziba Kancelarii Prawnej 24h mieści się w ścisłym Centrum Katowic przy al. Korfantego jednak w wyjątkowych przypadkach prawnicy dojeżdżają do klienta tel. 728 838 858.

Kopalnia uszkodziła Twoją nieruchomość? Masz pochylony budynek, popękały Ci ściany? Drzwi same się otwierają, czy zamykają? Zalewa Ci piwnice? Kancelaria Prawna 24h pomaga uzyskać odszkodowania za szkody górnicze a także za zabezpieczenie szkód górniczych oraz odszkodowanie za utratę wartości nieruchomości w zw. ze zmianą kategorii zabezpieczeń przed szkodami górniczymi w danym rejonie.

Proszę pamiętać, że roszczenie związane z szkodami górniczymi przedawnia się z upływem 5 lat licząc od chwili powstania szkody górniczej. Nie ważne kiedy złożysz wniosek lub czy kopalnia kazała czekać – liczy się termin powstania szkód górniczych (biegły jest wstanie ustalić te datę),a  kopalnia prawie zawsze podnosi zarzut przedawnienia.

Bezpłatne konsultacje prawne w sprawie odszkodowań za szkody górnicze i kompleksowa pomoc w uzyskaniu odszkodowania za szkody górnicze (od złożenia wniosku do wypłaty odszkodowania)

tel. 728 838 858

Szkody górnicze: https://kancelariaprawna24h.pl/2020/03/szkody-gornicze-odszkodowania/

Skuteczna pomoc prawna: https://kancelariaprawna24h.pl

Porady prawne: https://kancelariaprawna24h.pl/porady/

Usługi i dokumentacja wykonywana dronami: https://fotoloty.pl/

Szkody górnicze, odszkodowania za szkody górnicze pomoc prawna

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.