Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szukasz idealnego prezentu dla chłopaka? Sprawdź nasze rady!

  • Dodano: 2020-07-17 15:15, aktualizacja: 2020-07-21 12:09

Wybierając idealny prezent dla chłopaka, warto zastanowić się nad jego największymi marzeniami oraz zainteresowaniami. Na podstawie hobby można z łatwością dobrać ciekawy podarunek. Świetnym pomysłem jest zakup vouchera prezentowego na jedną z atrakcji, na przykład na lot motoparalotnią, jazdę samochodem wyścigowym lub kurs strzelniczy.

Kurs strzelniczy 

W Polsce rośnie już od jakiegoś czasu popularność kursów strzelniczych, a dla wielu młodych mężczyzn takie szkolenie to ogromna frajda i atrakcja. Właśnie dlatego warto sprezentować ukochanemu zapoznawczy kurs strzelniczy, w trakcie którego będzie mógł on nauczyć się zarówno kwestii teoretycznych, jak i praktycznych. Najpierw instruktor zapozna uczestnika z działaniem broni palnej, a także z różnymi zasadami, dotyczącymi bezpieczeństwa. Następnie rozpoczyna się część praktyczna, a uczestnik uczy się tego, w jaki sposób załadować broń, przyjąć prawidłową postawę strzelecką i jak oddać celny strzał. Warto dodać, że uczestnik kursu nie musi posiadać własnej broni, ani też pozwolenia na jej posiadanie. Kurs strzelniczy to prezent dla chłopaka, który marzy o tym, aby nauczyć się używania broni palnej. 

Lot motoparalotnią 

Motoparalotnia to statek powietrzny, który jest zbudowany z dwóch głównych części: paralotni oraz siedziska z napędem. To właśnie ten drugi element umożliwia wydłużenie lotu. Najważniejszym aspektem, w przypadku lotu motoparalotnią, są warunki atmosferyczne, ponieważ spore znaczenie ma kierunek wiatru. Prędkość lotu jest bardzo przyjemna, ponieważ wynosi 40 kilometrów na godzinę, a cała atrakcja trwa dużo dłużej niż skok ze spadochronem, a mimo to możliwe jest podziwianie pięknych widoków i obserwowanie świata. W trakcie widokowego lotu motoparalotnią uczestnik zajmuje miejsce pasażera, a kwestiami technicznymi zajmuje się wykwalifikowany instruktor, dzięki czemu atrakcja jest nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Taki podarunek dla ukochanego chłopaka na pewno spodoba się fanom lotnictwa i podziwiania pięknych widoków. Warto dodatkowo sprawdzić: Prezent dla chłopaka: 7 wyjątkowych inspiracji

Jazda samochodem wyścigowym

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent dla chłopaka jest jazda samochodem wyścigowym, na przykład Arielem Atomem, czyli bolidem, który przyspiesza do setki w niecałe trzy sekundy. Warto dodać, że auto osiąga maksymalną prędkość, wynoszącą 249 kilometrów na godzinę. W 2011 roku ten bolid ustanowił rekord na torze Top Gear. Przejazd takim samochodem to doskonała propozycja dla fanów Formuły 1 oraz dla wszystkich mężczyzn, którzy interesują się motoryzacją. Uczestnik przed rozpoczęciem jazdy może zapoznać się z budową samochodu oraz z kwestiami, związanymi z bezpieczeństwem, a nad przejażdżką czuwa przez cały czas instruktor. 

Lot symulatorem lotniczym

Wielu nastolatków oraz młodych mężczyzn marzy o tym, aby zostać pilotem, jednak wysokie koszty kursów oraz ogromne wymagania sprawiają, że zdecydowana większość rezygnuje i pozostawia to w sferze marzeń. Chłopakowi, który marzy o tym, aby być pilotem, można podarować lot symulatorem lotniczym. W takim symulatorze kontrolki, dźwignie i przełączniki są umiejscowione w taki sam sposób jak w prawdziwym samolocie. Po krótkim szkoleniu uczestnik atrakcji może rozpocząć swój lot na jednej z wybranych tras. Warto dodać, że taki symulator jest wykorzystywany w przypadku kandydatów na pilotów, co jest dodatkową zaletą. Po zakończonej atrakcji uczestnik otrzymuje pamiątkowy certyfikat. 

Kurs dla baristy

Ostatnim ciekawym pomysłem na prezent dla chłopaka jest kurs baristy, czyli szkolenie, które pozwala na poznanie tajników kawy i sztuki jej parzenia. Taka atrakcja to kilkugodzinne szkolenie balistyczne, które pozwala na poznanie pracy baristy, metod przygotowywania kawy oraz różnych technik, na przykład zdobienia pysznego cappuccino. Kurs dla baristy to świetny pomysł na prezent dla chłopaka, który lubi kawę lub w przyszłości chciałby pracować w kawiarni, a także dla takiej osoby, która chce się rozwijać i uczyć nowych umiejętności. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Milena

    Ciekawa lista prezentów, mój facet już latał w symulatorze lotów w wielkopolsce, mówil, że to była mega przygoda. Teraz myślę o innym prezencie. Może locie balonem albo paralotnią.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.