Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyjazd firmowy w egzotyczne miejsce

  • Dodano: 2023-09-06 14:00

Wyjazdy firmowe to nie tylko okazja do rywalizacji i zacieśnienia więzi w zespole, ale i szansa na poznanie nowego miejsca oraz przeżycie niezapomnianej przygody. Coraz więcej firm decyduje się na wyjazd incentive do egzotycznego miejsca i zapewnienie pracownikom wyjątkowych wrażeń. Taka wycieczka zmotywuje do działania oraz nauczy zespół pracować w nieznanych wcześniej warunkach – i kreatywne podejście do problemów. Do jakich egzotycznych krajów zorganizować wyjazd integracyjny? Jakie atrakcje sprawdzą się dla pracowników?

Tanzania i Zanzibar

Wyjazdy incentive dla firm do Tanzanii i na Zanzibar są wyjątkowe z kilku względów. Afryka daje świetny grunt na przeżycie czegoś wyjątkowego i na poznanie zupełnie innej kultury oraz otoczenia. Po pierwsze, wycieczka do Tanzanii łączy w sobie elementy przygody, wyzwania i odpoczynku. Pierwsze 2-3 dni spędza się na widowiskowym safari, jeżdżąc z przewodnikiem pomiędzy największymi i zachwycającymi parkami narodowymi – Serengeti, Ngorongoro, Tarangire i Manyara. To przygoda dla najbardziej wytrwałych i żądnych wrażeń – dzikie zwierzęta wykazują największą aktywność w nocy i o świcie, dlatego safari będzie wymagało wręcz żołnierskiej dyscypliny, podróży do późna w nocy i wstawania z kurami, by zobaczyć Wielką Piątkę Afryki – afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła i lamparta. Następnie promem płynie się na Zanzibar, do kolonialnego miasta Stown Town, gdzie urodził się Freddie Mercury. Tu zacznie się część wypoczynkowa, ale i też zwiedzanie. Zanzibar to ogromna wyspa i posiada ciekawy cykl przypływów i odpływów, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu. W ciągu dnia woda cofa się i wylewa nawet kilka razy, odsłaniając plantacje alg uprawiane przez tutejsze kobiety. Oznacza to, że aby zanurzyć się w ciepłej oceanicznej wodzie, trzeba czasem iść nawet kilkadziesiąt metrów od plaży! Zanzibar posiada także piękny park narodowy, Jozani Chwaka Bay National Park, edo którego warto zabrać grupę na całodniową wycieczkę. W gęstej dżungli mieszkają różne gatunki zwierząt, w tym endemiczne małpy błękitne i czerwone colobusy (także gatunek małpy). Ciekawą opcją wycieczki jest również wizyta na plantacji przypraw oraz na Prison Island.

Wietnam

Równie ciekawym kierunkiem na wyjazd firmowy jest Wietnam (https://planetescape.pl/blog/wyjazd-incentive-do-wietnamu-wycieczki-dla-firm/). To długie i wąskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej oferuje różnorodne atrakcje, od przyrodniczych, przez architektoniczne, kończąc na doznaniach smakowych. Wietnam słynie z najlepszego street foodu w tej części świata, głównie przez wymieszanie się wielu kultur, w tym chińskiej. Istnieje wiele programów na wyjątkowy wyjazd incentive do Wietnamu, od zwiedzania najważniejszych miejsc, przez wypoczynek na tropikalnej wyspie Phu Qouc lub w wietnamskim kurorcie, aż po ekstremalne wycieczki, np. w celu zwiedzania tajemniczych jaskiń. Można tu zorganizować kurs gotowania, kurs tradycyjnych sztuk walki albo tai chi. Jedno jest pewne, w Wietnamie nikt nie będzie się nudził. Myśląc o wyjeździe kilkudniowym w tę stronę, warto rozważyć program mieszany zacząć od zwiedzania Zatoki Ha Long, a następnie udać się do w dawnej stolicy Wietnamu Hanoi. Zwiedzanie zatoki na pewno będzie wielką atrakcją dla każdego pracownika, ponieważ zazwyczaj organizuje się dwu- lub trzydniowy rejs promem. Podczas rejsu wszyscy uczestnicy mają okazję podziwiać wyjątkowy krajobraz tego miejsca, a także brać udziału w różnych aktywnościach, takich jak island hopping, zwiedzanie jaskiń lub pływanie na kajakach. Jeśli grupa jest bardziej aktywna można pokusić się o wynajęcia skuterów i w ten sposób przyjechać część kraju, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna. W planie wycieczki po Wietnamie nie może zabraknąć pobytu w dynamicznej stolicy kraju, Ho Chi Minh (Sajgonie). Jest to centrum biznesowo-handlowe z dynamiczną architekturą, nowoczesnymi drapaczami chmur oraz małymi tradycyjnymi domkami, które sprawiają wrażenie doklejonych do reszty.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.