7 osób zatrzymanych przez rudzką policję, w tym 28-latka z czterema listami gończymi

Czas czytania: 4 min.

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali siedem osób poszukiwanych, w tym 41-latka, który uciekł za granicę, oraz 28-latkę z czterema listami gończymi. Skuteczne działania funkcjonariuszy pokazują, że wymiar sprawiedliwości nie zapomina.

7 osób poszukiwanych zatrzymanych przez rudzką policję

Policjanci z Rudy Śląskiej w ostatnich dniach zatrzymali siedem osób poszukiwanych, które próbowały uniknąć odpowiedzialności za wcześniej orzeczone kary. Wśród nich znaleźli się m.in. 41-letni mężczyzna ukrywający się za granicą oraz 28-letnia kobieta, wobec której wydano aż cztery listy gończe.

Uciekł do Niemiec, ale kara nie została zapomniana

41-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej od kilku lat unikał odbycia kary. Sąd orzekł wobec niego grzywnę, jednak po jej nieuiszczeniu, kara została zamieniona na 50 dni aresztu, a wobec mężczyzny wydano nakaz doprowadzenia. Z ustaleń policji wynikało, że przebywa on na terenie Niemiec. Gdy dowiedział się, że policjanci ustalają jego aktualny adres, wpłacił zaległą grzywnę, prawdopodobnie obawiając się zatrzymania podczas wizyty w kraju.

Cztery listy gończe i skuteczna praca kryminalnych

Wśród zatrzymanych znalazła się również 28-letnia kobieta, wobec której wydano aż cztery listy gończe. Dzięki szczegółowym ustaleniom funkcjonariuszy z rudzkiej „jedynki”, udało się zlokalizować jej miejsce przebywania – była ukryta w jednym z mieszkań w dzielnicy Ruda. Zatrzymana została doprowadzona do policyjnej celi, skąd trafi do więzienia na rok i trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności.

Niezapłacone grzywny? To też kończy się więzieniem

Tylko w tym tygodniu policjanci zatrzymali cztery osoby, które nie uiściły zasądzonych grzywien – kwoty wahały się od 100 do 3000 zł. Wbrew obiegowym opiniom, brak wpłaty nie oznacza uniknięcia kary – sądy mają możliwość zamiany grzywny na karę aresztu.

Przypominamy, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych na policyjnej stronie „poszukiwani”. Informacje na temat osób poszukiwanych, można anonimowo przekazać za pośrednictwem internetu, poprzez zakładkę wspomnianej wyżej strony “Zgłoś miejsce pobytu poszukiwanego”  – przypomina rudzka Policja.

Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Ukrywanie takiej osoby jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Komentarze (1) DODAJ

Dobra Policja ))) a co Straż Miejska może się pochwalić ???? mandaty za złe parkowanie darmozjady i tyle!!!
rowerzysta

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe