Czarnek: na ten moment nie podejmujemy żadnych decyzji odnośnie szkół

Czas czytania: 2 min.

Na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji odnośnie szkół – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w czwartek udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Podczas spotkania zwrócił uwagę na “wszelkie niepokoje związane z piątą falą koronawirusa i omikronem, które nas wszystkich dotyczą”.

Zapewnił jednocześnie, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim

“Ustaliliśmy wczoraj, że na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji” – wskazał szef MEiN.

Podczas spotkania Czarnek przypomniał, że obecnie “w Polsce pięć województw jest na feriach zimowych, zatem ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony”.

“Od poniedziałku na ferie zimowe udają się kolejne dwa województwa, więc wówczas już prawie pół Polski będzie wyłączone z ruchu okołoszkolnego” – dodał.

Wyjaśnił, że “w pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, nadal będzie się odbywała w trybie stacjonarnym, przy czym – tak jak to było do tej pory – dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź cały szkół” – podkreślił.

Przemysław Czarnek poinformował także, że “obserwujemy z dnia na dzień coraz więcej wyłączeń”. Wyjaśnił, że “takie są realia omikronu, ale podchodzimy do tego spokojnie, obserwując na bieżąco i analizując sytuację wraz z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim”. (PAP)

 

Komentarze (6) DODAJ

Czy ktoś wziął pod uwagę, że dzieci mają rodziców chorych onkologicznie, którzy walczą i nie chcą odejść z tego świata jeszcze ?Zaraza sama przyjdzie do domu przez dzieci. Masakra.
venus
Oby nie było, ale jeśli będą zgony dzieci, czy Czarnek odpowie za to!?
padre
Pewnie, najlepiej niech dzieci siedzą w chacie, a belfrzy to niech udają że pracują już nie na trzech etatach, tylko z pięć niech sobie jeszcze dobiorą ..
karl
widać, że nauczyciele skrzywdzili Cię próbując czegoś nauczyć.
stachu
Nie bo on w d...ma życie ludzkie. U mnie w klasie 7 uczniów zakażonych. Na Teamsie się nie uczą bo gorączkują. Pani z religii wszystkich zarażała. Teraz lekcje zdalne z religii są odwołane bo podobno ciężko przechodzi Covida pomimo że, była szczepiona. Zdrowia dla niej i wszystkich zakażonych♥️
marek
Siedz w doma jak sie boisz
jp3

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe