Ewakuowano 21 osób z ogródków działkowych. Powód? Uszkodzenie rurociągu gazowego
W sobotę, 12 czerwca, o godzinie 14.11 w Rudzie Śląskiej miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. Podczas prac budowlanych realizowanych przy ul. Wrzosowej doszło do uszkodzenia rurociągu gazowego.
Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, feralnego dnia operator koparki uszkodził rurociąg gazociągu niskiego ciśnienia. Konieczna była ewakuacja 21 osób z pobliskich ogródków działkowych.
Pogotowie gazowe usunęło awarię, a sytuacja została opanowana. Działania zakończono o godz. 15.22.






![Po 122 latach koniec wydobycia w KWK Bielszowice. Ruda Śląska żegna kopalnię [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/pgg_022.webp)



















Komentarze (6) DODAJ