Kiermasz charytatywny dla Krzysia Helm. Rudzianin od lat walczy o powrót do zdrowia
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się charytatywny kiermasz dla Krzysztofa Helm, który od kilku lat walczy o powrót do sprawności. Potrzebne jest nasze wsparcie!
Kiermasz charytatywny dla Krzysia Helm
W niedzielę 22 marca w Galerii Czapla zlokalizowanej przy ulicy Czapli 5 w Rudzie Śląskiej odbędzie się wielkanocno-wiosenny kiermasz charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Krzysztofa Helm.
Od godziny 9:00 na uczestników czekać będą między innymi domowe wypieki, ręcznie wykonane dekoracje, palmy wielkanocne oraz muffinki z niespodzianką.
Poruszająca historia Krzysztofa
Krzysztof Helm to Rudzianin, którego życie zmieniło się o 180 stopni podczas słonecznego dnia spędzanego na ogródku. 3 czerwca 2023 r. mężczyzna źle się poczuł i zaczął odczuwać ból w klatce piersiowej. W pewnym momencie osunął się na ziemię, przestał się poruszać, nie reagował, nie oddychał i nie wykazywał żadnych funkcji życiowych. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe, które przez ponad godzinę prowadziły akcję ratunkową, a następnie przetransportowały mężczyznę do szpitala. W szpitalu zdiagnozowano bardzo silny zawał serca, a w skutek długiej reanimacji doszło m.in. do niedotlenienia mózgu i obrzęku. Od tamtej pory Rudzian poddawany jest specjalistycznemu leczeniu i kosztownej rehabilitacji.
Krzysztof Helm potrzebuje naszego wsparcia
Jeśli chcecie pomóc Krzysztofowi w walce o powrót do sprawności, odwiedźcie niedzielny kiermasz! Jeśli nie możecie dołączyć do akcji, dołóżcie swoją cegiełkę do internetowej zbiórki. Znajdziecie ją w tym miejscu.























Dodaj komentarz