Kolejni oszukani metodą „na pracownika wodociągów”
W Rudzie Śląskiej doszło do kolejnej kradzieży znaną już metodą „na pracownika wodociągów”. Znów oszukano starsze małżeństwo. Pomimo częstych apeli policji, złodzieje dalej zbierają żniwo. Zwiększmy czujność!
W czwartek po południu do jednego z mieszkań w Bielszowicach zapukało dwóch mężczyzn. Małżeństwu osiemdziesięciolatków wmówili, że są pracownikami wodociągów i muszą pilnie sprawdzić licznik wody. Kiedy zostali wpuszczeni do środka, jeden odwrócił uwagę lokatorów, a drugi ukradł schowane w pokoju oszczędności. Seniorzy stracili prawie 20 tys. złotych.
Złodzieje są poszukiwani przez policjantów z komisariatu IV. Jednocześnie policja prosi o wzmożenie czujności i zainteresowanie się kto kręci się po klatkach schodowych i puka do sąsiadów, szczególnie starszych i samotnie mieszkających. Poszkodowani często przyznają się śledczym, że słyszeli o tego typu kradzieżach, ale akurat w trakcie wizyty rzekomych pracowników administracji, wodociągów czy ZUS nie pomyśleli o tych przestrogach.





![Wyłączenia prądu w Rudzie Śląskiej [29.04 - 30.04]. Sprawdź wykaz ulic](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/ODNALEZIONY-7.webp)















Dodaj komentarz