Patrole rowerowe Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej wyruszyły w miasto

Czas czytania: 1 min.

Jednostka została ostatnio doposażona 6 nowymi jednośladami, a 4 dotychczas używane przechodzą gruntowny remont i możliwe będzie ich dalsze wykorzystanie w przyszłości.

Rudzcy strażnicy od kilku lat w okresie od wiosny do jesieni używają rowerów do patrolowania najbardziej newralgicznych miejsc w mieście. Ich przewaga nad radiowozami polega na tym, że dojadą tam gdzie samochody nie zawsze dają radę, a przy tym są szybsze niż poruszający się pieszo patrol.

Rowery wykorzystywane są nie tylko w codziennej służbie, ale także w trakcie zabezpieczania imprez, których w tym ciepłym okresie roku jest dosyć sporo. Każdy z posiadanych przez Straż Miejską rowerów jest specjalnie oznakowany. Strażnicy na jednośladach wyposażeni są we wszystkie rzeczy niezbędne do podejmowania interwencji – od środków łączności po środki bezpośredniego przymusu.

Komentarze (13) DODAJ

To chyba tylko po Nowym Bytomiu
POZOR ! ZACZON SIE SEZON CICHYCH POLOWAŃ NA SPONSORÓW MIEJSKIEGO BUDŻETU. ZNACZY SIE ŻE GRAŻYNKA I FERAJNA SZUKAJĄ CUDZEJ KASY. POŁOWA ROKU I JUŻ SYĆKO PRZEPUTALI? GIBKO WYDOWAJĄ NIESWOJE ! DZIKI BYDOM OMIJAJALI BO SIE ICH BOJĄ I KASY NA NICH NIE ZAROBIĄ.
Bardzo dobry pomysł.Strażnicy rowerami dojadą tam gdzie do tej pory samochodem nie można było, ekipa na widok radiowozu zdążyła się rozejść i po sprawie.Chcesz pić piwko to sobie pij ale nie komuś od oknami czy w parku.
Tom ten pomysł powstał w 2012r i od tej pory ciągle jeżdżą w sezonie.
Elektryki niech zakupia. Ekologicznie i mobilne.
Za drogie. W cenie 1 elektryka masz przynajmniej 4 normalne rowery czyli 4 strażników w terenie, a nie ino 1
może dziki w NB będą gonić????
Ja by mogli...i nie ino.
Haha, zaś bydą mieli Ruby raport że spisali kogoś kto pyko się piwko w parku albo puszczo psa, tak Kaj mają być to ich niema
niech przejadą ulicą Dolna w Bielszowicach to zauważą że za chwilę będzie ona nieprzejezdna bo zarośla z zaniedbanej posesji już są na ulicy
Ja mosz recht i przez to ich w Rudzie ny likwidują bo przez te wystawione przez nich mandaty do budżetu miasta leci fest dużo kasy.
To MS miejskie (bramy-gates) barany.
Co to jest MS? Microsoft?:)

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Logolinki

Katalog firm

Tagi