Pobiegli w szczytnym celu!
W sobotę odbył się Charytatywny II Bieg Otwartych Serc. Prawie 200 osób wzięło udział w wydarzeniu, by wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia “Otwarte Serca ” w Rudzie Śląskiej. Bieg składał się z trzech dystansów: biegu głównego na 5 km, biegu rodzinnego na 300 m oraz wyścigu na wózkach (100 m).
– Wydarzenie Bieg Otwartych Serc powstało głównie z myślą o integracji środowiska osób niepełnosprawnych i ich rodzin z lokalną społecznością, naszego miasta i okolic. Szukaliśmy pomysłu na wyjście “do ludzi”, aby pokazać działalność naszego Stowarzyszenia, naszych podopiecznych i znaleźć nowych przyjaciół. W I Biegu Otwartych Serc rok temu mieliśmy ponad 100 uczestników w biegu głównym i rodzinnym. Dzięki pomocy wielu osób udało nam się stworzyć niepowtarzalną rodzinną atmosferę tego wydarzenia. W tym roku uczestników było prawie 200 co bardzo nas cieszy! – mówi Elżbieta Kierzek – prezes Stowarzyszenia “Otwarte Serca”.
Stowarzyszenie “Otwarte Serca” w Rudzie Śląskiej powstało w 2001 roku. Celem Stowarzyszenia jest: wielopoziomowe działanie na rzecz osób wymagających wsparcia poprzez organizowanie odpowiednich form pomocy i aktywizacji. Główne działania są kierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Stowarzyszenie organizuje dzieciom i młodzieży m.in. zajęcia hipoterapeutyczne, zajęcia na basenie, dofinansowuje turnusy rehabilitacyjne i sprzęt rehabilitacyjny.
Tagi:
bieg



























![Zimowy tydzień pełen atrakcji! Sprawdź wydarzenia w regionie [9–15 stycznia]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Pixa-25.jpg)
![Wyłączenia prądu w Rudzie Śląskiej [14.01] . Sprawdź wykaz ulic](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/ODNALEZIONY-7.jpg)





![[AKTUALIZACJA] Potrącenie pieszego w Kochłowicach na ulicy Oświęcimskiej](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2019/12/904159.informacja.jpg)









Komentarze (2) DODAJ